fbpx

מה עם התשוקה בזוגיות שלי?

image_pdfimage_print


 

אם אהבת, אנו מזמינים אותך לחוות איתנו חוויה שכמותה עוד לא חווית:

 חוויה שתחשוף אותך למתנות איתן נולדת!

 

תמללנו למענכם את ההקלטה, והיא מופיעה גם כטקסט כתוב:

 

אורן:      שלום אמא.

שוש:       שלום בני.

אורן:      שלום אמי.

שוש:       שלום אורן.

אורן:      שלום לאמא שוש. היום אנחנו מדברים על נושא שמעסיק המון אנשים בתקופה שלנו. נושא הזוגיות.

שוש:       נכון. זה נושא שעולה כל הזמן במפגשים, בסדנאות, בקורסים. האמת היא שכמעט בכל מקום שאני נפגשת עם אנשים, הנושא של הזוגיות (על כל ההיבטים שלו – ליצור זוגיות, להכיר בן זוג, ליצור יחסים טובים בתוך זוגיות קיימת) כל הזמן עולה.

אורן:      נכון. אז לא סתם אנחנו בחרנו לדבר היום על מהם המרכיבים של זוגיות טובה ומאושרת. כי הדבר הזה מעסיק מיליוני אנשים היום וזה נראה כאילו זו מיומנות ששכחנו איך לעשות אותה.

שוש:       אכן אכן. ולמה שכחנו? כי כל הנושא של יחסים, יחסים עמוקים, ותקשורת בין אנשים, זה משהו שאנחנו פחות ופחות מיומנים בו. היום התקשורת ברובה המכריע מתנהלת דרך אמצעי התקשורת, לא דרך תקשורת ישירה בין אנשים.

אורן:      תקשורת אלקטרונית את מתכוונת?

שוש:       כן. ולכן בנושא הזה, אנשים פחות ופחות מיומנים. עכשיו, כשיש לנו זוגיות, קודם כל זה יחסים. ובמקרה של זוגיות יש עוד כמה מרכיבים שהם הכרחיים. אבל קודם כל זה לדעת ליצור יחסים עמוקים, ובשיחה היום אנחנו נדבר על מרכיבים של כל מערכת יחסים בכלל, ומערכת יחסים זוגית בפרט.

אורן:      אוקיי. אז בואי נתחיל. מהם המרכיבים? פעם הדבר הזה היה נורא טבעי – אנשים היו מתחתנים בקלות, אנשים היו שומרים על הזוגיות שלהם לאורך כל החיים. אני חושב שגם סט הציפיות מהזוגית היה אחר. אבל נראה שהיום אנחנו צריכים ללמוד את זה כמו ילד שלומד לצעוד שוב. איזה אבסורד, שבמשך אלפי שנים אנשים חיו בזוגות במשך כל חייהם, והיום הגענו לתקופה שבה אנחנו צריכים ללמוד את זה כאילו לא ידענו את זה בכלל אף פעם.

שוש:       אני מסכימה מאה אחוז. אני מסכימה מאה אחוז עם הדבר הזה. ואתה ציינת כאן אחת הסיבות המרכזיות לקושי בזוגיות. פעם בני זוג ידעו שהם מתחתנים כדי לבנות משפחה, לעשות ילדים, ולחיות ביחד וזה מה שציפו מהזוגיות. ציפו מהבעל שיהיה מפרנס ושיהיה נאמן לאשתו ודברים בסיסיים. וציפו מאישה שהיא תהיה עקרת בית ושהיא תגדל את הילדים. היום במוסד הנישואין כל בן זוג מצפה לעוד המון דברים נוספים מבן הזוג השני, ולכן קורה לעיתים קרובות שבן הזוג פשוט לא עומד בכל הציפיות האלה. אז מה קורה? אם ההורים שלי יצרו זוגיות ולא היו להם הרבה ציפיות אחד מהשני חוץ מלכבד זה את זה, ובקשר לא היה הרבה מעבר לזה, אז היה להם בסדר. ואם נוצר מעבר לזה גם חברות וגם עוד דברים, אז זה בכלל היה מפתיע ומשמח.

אורן:      זה היה בונוס.

שוש:       זה היה בונוס. בדיוק.

אורן:      בונוס לא צפוי.

שוש:       בדיוק. היום, מהתחלה מגיעים עם כאלה ציפיות, שאין הרבה סיכוי לשני בני הזוג לעמוד בציפיות האלה.

אורן:      זאת אומרת שמה שאת אומרת, זה שכמה דברים השפיעו על הדבר הזה – שהיום אנחנו צריכים ללמוד זוגיות כאילו אנחנו תינוק שלומד ללכת. אחד מהם הוא שהשתנו התפקידים. לכל אחד היה תפקיד מוגדר ולא הייתה ציפייה שהזוגיות תהיה מקור לאושר. אני חושב שעוד אחד הדברים שהשתנו זה החיים בקהילות. פעם אנחנו חיינו בקהילה. לא היה דבר כזה שבן אדם חי בודד בעיר הגדולה. גם בתוך הערים היו קהילות, בטח ובטח לפני התהליך של העיור. אנשים חיו בכפר או במושב או בצורה אחרת שבה הרגישו עטופים בקהילה. בעצם הקהילה סיפקה לך חלק גדול מהצרכים הרגשיים שהיום אנחנו מצפים לקבל מבן אדם בודד. זאת אומרת שכל מה שבעבר קיבלנו מתוך קהילה, מחברים בקהילה, מידידים בקהילה, ממנהיגים בקהילה, היום אנחנו מצפים לקבל מבן אדם אחד. את כל סל הצרכים הזה שפעם מולא על ידי קהילה שלמה. וכנראה שזה לא כל כך מחזיק מים הדבר הזה.  

שוש:       זה לא אפשרי. בן אדם אחד לא יכול לספק את כל הצרכים של הבן זוג שלו.

אורן:      נכון.

שוש:       זה פשוט לא עובד. עכשיו, במקום להבין את זה אנחנו באים עם ציפיות. כשאנחנו מצפים לקבל מענה לכל הציפיות שלנו מהבן זוג ולא מקבלים, וזה הדדי, התגובה היא להתחיל לצבור תלונות וטענות לבן זוג ולהטיח בו את זה.

אורן:      נכון.

שוש:       וכמובן שזה יוצר וגורם לכל הזמן לזילות הזוגיות ולהפחתת האהבה, אנחנו מתחילים כל הזמן לחשוב שבן הזוג הזה, הוא כנראה לא בן הזוג המתאים לנו. גם הנושא של פרידה וגירושין הפך להיות מן משהו כזה שאני נפרד מבן הזוג אם הוא לא בדיוק מספק את הצרכים שלי. כאילו שבן זוג אמור להיות ספק צרכים.  

אורן:      בדיוק.

שוש:       אז זה, ישר למדרגות הרבנות.

אורן:      כן. זאת אומרת שאחד הדברים שקורים זה שאנחנו מצפים שהבן זוג שלנו יהיה ספק האושר שלנו. ומטבע הדברים בחיים משותפים, כשיש תקופות שהן מאוד מאוד קשות, ההתמודדות היא גם קשה. וכשאנחנו מצפים מהבן זוג להיות ספק האושר שלנו, בעצם אנחנו מצפים ממנו שיגאל אותנו מכל תקופה קשה בחיים. עכשיו, חשוב לי לציין במקרה הזה שזה לא חד וחלק. יש מקרים שבהם באמת מגלים חוסר התאמה בסיסי או מקרים של יחסים פוגעניים, כך שבואי נאמר שאנחנו לא מדברים במונחים מוחלטים על כן להתגרש או לא להתגרש, אנחנו מנסים לפצח את הדי.אנ.איי של מה גורם לזוגיות לעבוד. אז מה צריך לדעתך להיות בזוגיות כדי שהדבר הזה יעבוד ויחזיק מים?

שוש:       אני אדבר על המרכיבים שמאוד חשובים בכל מערכת יחסים. ובמערכת יחסים זוגית על אחת כמה וכמה. קודם כל, כשאני מדברת על זוגיות אנחנו צריכים להבין, שאת המרכיבים שאני אפרט אנחנו לא הולכים ובודקים אם יש לבן הזוג, אלא קודם כל אנחנו הולכים ובודקים אם אנחנו יודעים ליצור את המרכיבים האלה. אם לנו יש את המיומנויות האלה.

אורן:      אוקיי.

שוש:       כי בזוגיות כל אחד אחראי ליצור את זה אצל עצמו קודם כל.

אורן:      זאת אומרת שיש מספר מרכיבים שחשוב שיהיו בכל זוגיות?

שוש:       בכל מערכת יחסים ועל אחת כמה וכמה בזוגיות.

אורן:      אז בואי נראה מה הם.

שוש:       אז אחד המרכיבים המאוד חשובים זה תקשורת. לדבר. אני רוצה לציין קודם כל את כל המרכיבים ואחר כך אנחנו נעבור מרכיב מרכיב.

אורן:      אז יש ארבעה מרכיבים לזוגיות. מהם?

שוש:       תקשורת, אינטימיות, מחויבות והמרכיב שמבדל בין מערכת יחסים בכלל למערכת יחסים זוגית, נחשו מהו המרכיב הזה?

אורן:      מה?

שוש:       תשוקות.

אורן:      אוקיי.

שוש:       יכולה להיות חברות נהדרת. אבל אם אין את המרכיב של התשוקה, אז זו מערכת יחסים אבל זו לא זוגיות. זה בעצם המרכיב שהוא הופך את החברות ואת מערכת היחסים למערכת יחסים שהיא זוגית.

אורן:      אוקיי. אז התחלנו בתקשורת, אינטימיות, מחויבות ותשוקה. מה הכוונה כשאת אומרת תקשורת למשל?

שוש:       אני הייתי רוצה להתחיל ולדבר, אם בזוגיות עסקינן, על המרכיב שהוא המרכיב שהופך את המערכת יחסים למערכת יחסים זוגית. התשוקה.

אורן:      אוקיי.

שוש:       אז מה זה תשוקה? מה זה אומר תשוקה? ואיך אנחנו יכולים לבדוק אם יש אותה?

אורן:      אוקיי.

שוש:       אז תשוקה זה קודם כל משיכה פיזית חזקה אחד לשני. זאת אומרת שאנחנו מאוד נמשכים פיזית לגוף של השני. שאנחנו אוהבים לגעת בו, שאנחנו אוהבים להריח אותו, שאנחנו אוהבים את המגע שלו, שאנחנו אוהבים כל הזמן להיות בתקשורת פיזית. 

אורן:      אז אמרת להריח, ובאמת השיטה שלנו עובדת הרבה עם חוש הריח. אנחנו בעיקר מאבחנים דרך חוש הריח של הבן אדם את התדר שלו. זאת אומרת לפי הריחות שבן אדם אוהב אנחנו יכולים להגיד עליו דברים. אז גם זה קשור להתאמה בזוגיות?

שוש:       מאוד. מאוד. כי חוש ריח זה חוש מאוד מאוד בסיסי, ובטבע למשל אנחנו יכולים לראות שחיות מוצאות את בני הזוג על פי חוש הריח. הן מריחות, ובטבע אני לא יכולה לקרוא לזה זוגיות, אבל המדד של הריח הוא זה שקובע אם ייווצר חיבור בין הזכר לנקבה או לא ייווצר. אנחנו כבני אדם מתוחכמים ועניין הריח כבר לא כל כך נראה דומיננטי, אבל אני רוצה לגלות לכם סוד. כשאתם פוגשים בן זוג תריחו אותו בלי אפטר שייב ובלי כל הדברים שמכסים את הריח הטבעי, ואם אתם לא ממש אוהבים את הריח הטבעי, את ריח הזיעה, את ריח הגוף של הבן אדם, של הבן זוג, אז הוא לא יתאים לכם כבן זוג, כי זה דבר שאי אפשר להסתיר. ובאינטימיות אי אפשר להסתיר את הריח הטבעי של הגוף.    

אורן:      כן.

שוש:       ואם אנחנו לא אוהבים את הריח הטבעי, תשמעו, זה מתכון לצרות.

אורן:      אז אני חייב לציין שלא הכוונה כאן להריח אותו ישר או אותה ישר אחרי איזה ריצת ג’וגינג ובפעילות ספורטיבית שהוא מיוזע…

שוש:       אני לא הייתי פוסלת את זה. כי אנחנו אנשים בוגרים ואני מקווה מאוד שהמאזינים שלנו אנשים בוגרים, חבר’ה מגיל שמונה עשרה ואילך. (כל מי שלא מעל גיל שמונה עשרה – לרדת מהשידור 🙂 שימו לב. כשיש אינטימיות, כשאנחנו עושים אהבה, אין אפטר שייב שיחזיק מעמד. מזיעים. כשאנחנו ישנים כל יום ביחד אז מזיעים. ואם לא אוהבים את זה, אתם צריכים לישון בלילה עם הריח הזה שהגבר והאישה מזיעים לאורך הרבה מאוד שנים. תדמיינו שאתם לא אוהבים את הריח ובלילה הריח הזה יוצא, אתם צריכים לישון איתו מאוד קרוב.

אורן:      אז למה את שולחת כל פעם את אבא להתקלח כשהוא חוזר מריצה? את אמורה לחבק אותו באהבה ותשוקה.

שוש:       זה שאני לא שולטת בזה לא אומר שאני יאהב לדשדש בתוך הזיעה.

אורן:      אז זה חשוב להבין…

שוש:       זה לא במקום אסתטיקה.

אורן:      אוקיי.

שוש:       זה לא במקום לשמור על ניקיון.

אורן:      אוקיי. אז עוד משהו שחשוב לי להבהיר פה ולשאול אותך, כי את אומרת תשוקה, תשוקה – אבל מה לעשות שבזוגיות ארוכת טווח, התשוקה לא נשארת כמו אצל נערים שנפגשו והתאהבו ולבבות פרחו מהם. התשוקה הרבה פעמים הולכת ויורדת עם הזמן.

שוש:       היא יורדת והיא מקבלת טרנספורמציה למשהו אחר, יותר מתון. אבל עדיין, כשיש תשוקה ויש משיכה טובה, אז גם אחרי שנים יש הנאה ורצון להיות אחד בקרבת השני.

אורן:      אוקיי.

שוש:       יש התרגשות בלהיות אחד עם השני, בלישון אחד עם השני, בלהתחבק.

אורן:      אוקיי.

שוש:       יש אהבה והנאה לגעת, זה לא חייב להיות מלווה כמו שבגיל צעיר, שאנחנו כולם יודעים מה כל הזמן רוצים לעשות. כשהגיל יותר מתקדם ואנחנו הרבה שנים עם הבן אדם, לא כל מגע ולא כל חיבוק הופך להיות לעניין עצמו. אבל עדיין נהנים לעשות את זה, וזה הכיף. כי אם הרבה את העניין עצמו, ואם גם אין כיף לגעת, אז מה כן יש? לא נשאר כלום.

אורן:      מה שאת אומרת שתשוקה זה לא בהכרח רצון ליחסי המין כל הזמן, אלא תשוקה במובן של אני מרגיש נעים עם הבן אדם.

שוש:       עם הגוף שלו, עם הפיזיות של הבן אדם.

אורן:      עם הפיזיות שלו, עם המגע איתו.

שוש:       נכון.

אורן:      עם הנוכחות שלו, עם המראה שלו. אוקיי.

שוש:       נכון. עם הריח שלו. ממש לדברים הכי בסיסיים – לריח, האם נעים לי לגעת בעור שלו או אני נוגע בעור שלו ורק כשממש אני סוגר עיניים, עוצם עיניים ונכנס לתוך האקט עצמו, אני יכול להתעלם מהמגע.

אורן:      אוקיי.

שוש:       מהעור.

אורן:      אז אחד הדברים שחשוב לי להוסיף שכל המרכיבים שציינו, תקשורת, אינטימיות, תשוקה ומחויבות הם משפיעים אחד על השני. הרבה פעמים כשהתקשורת יורדת והאינטימיות יורדת, או בטח ובטח המחויבות יורדת, אז זה גם משפיע על התשוקה. והרבה פעמים כשהתשוקה יורדת זה גם משפיע על הדברים האחרים. אז מה שאני רוצה זה שאנחנו נדבר פעם הבאה על שאר המרכיבים. אבל לפני זה, אנחנו עוסקים באימון אישי. עכשיו, כשאנחנו מדברים על תשוקה, זה אומר שיש כאן מרכיב שניתן להשפיע עליו. אחרת מה זה, זה משהו שהוא גורל משמיים ואיתו צריך לחיות? מה את ממליצה לעשות כדי להגדיל את המרכיב הזה בתוך הזוגיות?

שוש:       אני רק רוצה רק לפני שאני עונה לך על השאלה, לחזק את מה שאתה אומר. מה שאתה אומר זה שכל המרכיבים האלה מקשיבים אחד לשני. אבל הבדיקה הראשונית זה קודם כל באמת לבדוק בנושא של תשוקה שזה קיים. כי העצמה של כל המרכיבים האלה והתלות שלהם אחד בשני זה שהדבר הבסיסי קיים. זאת אומרת, שקודם כל אני בודקת שנעים לי, שהפיזיות של הבן זוג שלי נעימה לי. אם זה נעים כל שאר המרכיבים ישמרו את זה ויעצימו את זה. אם זה לא קיים, אז אין מה לעשות. זה לא משהו שעם השנים יגדל. אני רוצה גם לציין שמרכיב התשוקה תלוי גם במימד הזמן. זאת אומרת, בתחילת זוגיות, כשאנחנו צעירים, אז התשוקה באה לידי ביטוי בזה שיש לנו רצון לקיים הרבה יחסי מין. עם השנים כשהזוגיות נעשית יותר ותיקה, אז המרכיב של לקיים יחסי מין הופך להיות פחות דומיננטי, וזה בעצם מקבל טרנספורמציה לנעימות להיות אחד במחיצת השני. אני יכולה לספר על הזוגיות שלי שהיא כבר מעל שלושים שנה, שאני לא יודעת אם יש שם רצון לקיים כל הזמן יחסי מין, כמו שיש אצל צעירים, אבל יש כיף ונעימות להיות אחד בחברת השני, יש כיף ללטף אחד את השני, יש כיף לישון ביחד. וזה דבר שהוא נשמר. וזה דבר שבאמת אפשר לשמר אותו ולהעצים אותו, והוא מרכיב מאוד חשוב בזוגיות. 

אורן:      אוקיי.

שוש:       כי אם אנחנו לא משמרים את החלק הזה, אז בעצם אחד המרכיבים הדומיננטיים של זוגיות לא נמצא.

אורן:      אוקיי. אז מה העצה שלך לגבי הדבר הזה? איך אנחנו מגבירים את הדבר הזה? או שזה משהו שהוא קבוע ואין לנו שליטה עליו?

שוש:       אני לא יודעת אם אנחנו יכולים להרחיב על זה, כי אני רוצה לדבר על זה באמת בהקשר של העצמה של שאר המרכיבים, אבל מה שאני רוצה בתור התחלה זה שאנשים יבדקו עם עצמם, עד כמה הם נותנים מקום לדבר הזה במערכות היחסים הזוגיות שלהם. עד כמה הם מקפידים לגעת בבן זוג, ללטף אותו, כשזה בלי מטרה ותכלית. עד כמה הם נותנים מקום לחיבוק, למגע, ללטיפה, לדברים האנושיים, לדברים שכל כך כולנו זקוקים, כך שהתשוקה הופכת להיות עם הזמן לאינטימיות. ועד כמה, אם זה לא בא לידי ביטוי לתכל’ס, אנחנו עדיין מקפידים לעשות את זה. לשבת מחובקים ולראות טלוויזיה. לתת אחד לשני יד. כאילו, כשצעירים זה נראה נורא טבעי, והרבה פעמים כשאנחנו מתבגרים אז איכשהו הרבה פעמים אנחנו חושבים שזה, לא מייחסים לזה יותר חשיבות והופכים להיות מן תכליתיים כאלה.

אורן:      אוקיי.

שוש:       מדברים אחד עם השני רק מה שצריך. אז עד כמה אנחנו מקפידים להגביר ולהעצים ולשמר את האלמנט הזה?

אורן:      חשוב לי לציין שבשיטה שלנו, של קוד התדר האנושי, שיטה שאת פיתחת, והיום אנחנו מלמדים במרכז קוד התדר האנושי ובעצם מכשירים מאמנים לאמן בשיטה הזאת, אנחנו מתחילים את התהליכים באבחון עמוק מדוייק וחווייתי של המהות של הבן אדם. ובעצם מה שהשיטה הזאת אומרת, שיש אחד עשרה תדרים, אחד עשרה מהויות פנימיות מולדות, שבעצם משפיעות לנו על כל תחומי החיים. וסתם עולה לי שיש תדר שנקרא “לחישת הלב”, שזה תדר שהוא מאוד חדיר, הוא כמו תחנת קליטה ושידור, ויכול להיות שאנשים מהתדר הזה הם יותר צריכים את הספייס שלהם. למשל להגיד להם לשבת מחובקים לראות טלוויזיה זה יכול ליצור אצלם חלחלה מאוד גדולה. והרגשה של פלישה מאוד גדולה לספייס שלהם. אז זאת אומרת, שגם התשוקה שלנו והדרך שבה היא באה לידי ביטוי בזוגיות שלנו, היא קשורה למהות הפנימית שלנו. אין דרך אחת שבה זה בא לידי ביטוי. זה אחד הדברים החשובים לדעת ולהבין. שכל אחד מאיתנו בנוי אחרת. ומאוד חשוב לדעת מה המבנה שלנו ומה המהות שלנו ולדעת איך זה יבוא לידי ביטוי. עוד אחד הדברים שחשוב לי לציין, זה שהרבה פעמים כשהתשוקה יורדת, זה סימן למשהו שלא עובד בשאר התחומים שציינו. זאת אומרת, אם למשל אישה נשואה הרבה זמן והיא מרגישה שמרכיב התקשורת למשל שציינו לא עובד בזוגיות שלה, זה ישפיע גם על התשוקה שלה. אותו הדבר המרכיב של האינטימיות. אם היא מרגישה שאין אינטימיות במובן של קרבה נפשית גדולה ומוכנות להיחשף אז זה גם ישפיע על התשוקה שלה, ואותו דבר גם מחויבות, גם עליה וגם עליו. ולכן אחת הדרכים להגדיל את החלק הזה זה בעצם לראות מה קורה עם התשוקה בזוגיות. המרכיב הזה הוא יותר מכל, אני חושב, סממן ואינדיקאטור למרכיבים האחרים. על התפקוד של שאר המרכיבים אנחנו נדבר בפעמים הבאות, כי נגמר לנו הזמן. מה שאני רוצה לבקש מכם, זה קודם כל לפרגן ולשלוח את ההקלטה הזאת לאנשים שאתם אוהבים, שהדבר הזה יכול לעזור להם. היום הנושא של הזוגיות הוא הנושא הכי בועט והכי חם והכי דחוף לאנשים בחיים שלהם. אז פשוט לשלוח את זה לחברים שלכם ולקרובי משפחה שלכם ולאפשר גם להם ליהנות מזה.

              אגב, השבוע אנחנו החלטנו שאנחנו הולכים לעשות בקרוב מן קורס בחינם, בנושא סודות האימון ליחסים – איך אנחנו מאמנים אנשים ליחסים יותר טובים. איך אנחנו מאמנים אנשים לזוגיות יותר טובה. איך אנחנו מאמנים אנשים להורות יותר טובה. אז זה הולך להיות מיני קורס בחינם בשידורי וידאו חיים שיכולים גם לראות אותנו וגם לשמוע אותנו, כולל מצגות, וזה הולך להיות פתוח לקהל. אז תישארו איתנו, בהמשך אנחנו נפרסם את הפרטים על המיני קורס הזה, של סודות האימון ליחסים, ואיך מאמנים ליחסים יותר טובים. דבר שני שאני רוצה לבקש מכם, זה לגשת לתחתית הדף הזה ולעשות לנו לייק. ככה אנחנו יודעים שהתחברתם לתכנים, זה הדרך שלנו לדעת, לקבל אינדיקציה על כמה התחברתם. ואם הרגשתם שהתחברתם אפילו קצת, אז רדו לתחתית הדף ותלחצו על כפתור “אהבתי” וזה גם מאפשר לכם אחר כך לשתף את ההקלטה הזאת עם חברים שלכם בפייסבוק. הדבר השלישי שאני רוצה לבקש זה שתגיבו. אני רוצה לשמוע, אנחנו רוצים לשמוע שאלות שעלו לכם בעקבות השידור הזה, בעקבות ההקלטה הזאתי, ובהקלטה הבאה אנחנו נתייחס לשאלות ששאלתם. אז שוב אני רוצה לציין שבהקלטות הבאות אנחנו נדבר על שאר המרכיבים של הזוגיות ואיך אנחנו מגבירים אותם. היום אנחנו דיברנו על תשוקה, וראינו שהרבה פעמים היא אינדיקציה לכמה שאר החלקים עובדים או לא. אז מה הם שאר החלקים בהרחבה ואיך אנחנו גורמים להם לעבוד, על זה אנחנו נדבר בהקלטות הבאות. אז אמא, תודה רבה. 

שוש:       אני הייתי רוצה להוסיף משפט אחד לפני שאנחנו מסיימים את ההקלטה. אני רוצה שכל אחד יבדוק עם עצמו עד כמה יש לו צורך למגע. זה דבר מאוד חשוב, כי בזוגיות מאוד חשוב להבין שהצורך שלי יכול להיות שונה בהתאם למהות, מהצורך של השני, ואחד הדברים שמאוד חשובים בזוגיות, זה לכבד את השוני הזה. להתייחס אליו ולהתחשב בו.

אורן:      אוקיי. אז תודה רבה על כל הדברים שאת מלמדת אותי בשיחות האלה. 

שוש:       תודה רבה על זה שאתה מאפשר לי.

אורן:      החיים איתך הם סדנא אחת רצופה. פעם לא אהבתי את זה, אחר כך השלמתי עם זה, והיום אני גם נהנה מזה. אז להתראות ונתראה בשיחה הבאה. ביי.

שוש:       ביי.

 

התוכן מעניין אותך ?הצטרף עכשיו ובחינם למעל 18,000 מינויי העלון האלקטרוני שלנו וקבל עדכונים על תכנים חדשים מהבלוג ישירות למייל שלך. למקבלי העדכונים מהבלוג, אנחנו מאפשרים גישה חינם לסדרת התכנים המופלאה בנושא “סודות האימון המדויק”.

שתף את חבריך:

תגובות

2018-03-01T12:02:49+02:00 By |קורס אימון אישי|

תגובות

 1. אורית כהן-אורגיל הגיב:

  יופי של שיחה.ישירה מדוייקת.מאד התחברתי

 2. אורלי הגיב:

  הנושא של התשוקה בזוגיות אכן נבע לי מא. חיזק לי התחושה שבא אני נמצאת היום. אחרי 35 שנה עם בן זוגי, משבר אישי, הבנתי שזמן רב שיחקתי את הזוגיות הטובה, אבל למעשה אין לי תשוקה לבן זוגי,לא מושך אותי יותר, רזה לי להתנשק ולהיות במקום האינטימי. מצער אהל בלי תשוקה זה לא עובד. נסעתי לחודשיים , לא התגעגעתי ושחזרתי לא רציתי חיבוק או נשיקה… ברור לי עכשיו יותר מכל שהזוגיות האינטימת נגמרה. נשארה חברות, אולי? משטרה שותפות ל 4 ילדים, אבל אני רק בת 50 והילדים גדולים. מרגישה שמגיע לי חוויה חדשה ולו אשה אוהבת ומתרגשת במגע שלו?

 3. רות הגיב:

  תודה מעניין מאד שאלה: ציינתם בעניין התשוקה, שהביטוי שלה – אהבת המגע, הריח וכו’, כלומר הקשר הגופני – האם אין הקשר הנפשי בין בני הזוג תנאי הכרחי לתשוקה?
  תודה רות

 4. אסתר יהודאי הגיב:

  אתם מקסימים,
  החומר שאתם שולחים עוזר לי לעבודה מודעות שאני עושה.
  ההרצאות והשיחות שלכם מענינות ונותנות לי חומר למחשבה,

  על הכבוד וישר כוח.
  תודה אסתר

 5. רות הגיב:

  נושא מענין מאוד
  איך מתגברים על הפחד מאינטימיות ויוצרים מערכת יחסים מספקת?

 6. חנן קיפרבאום הגיב:

  מענין מעוד הרצאה מעניינת מעוד

חבל שאתה הולך לפני שראית את זה...
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvZVN2eDlBc3BYd0E/d21vZGU9dHJhbnNwYXJlbnQmcmVsPTAmYXV0b3BsYXk9MCZ2cT1oZDcyMCZtb2Rlc3RicmFuZGluZz0xJmF1dG9oaWRlPTE7c2hvd2luZm89MCZjb250cm9scz0xJkhEPTEiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
All rights reserved © Company Name, 2014
אל תעזוב בלי לקבל הצצה לקורס 'צופו החיבור'...
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvSGk4OF9sYTRjRmM/d21vZGU9dHJhbnNwYXJlbnQmcmVsPTAmYXV0b3BsYXk9MSZ2cT1oZDcyMCZtb2Rlc3RicmFuZGluZz0xJmF1dG9oaWRlPTE7c2hvd2luZm89MCZjb250cm9scz0xJkhEPTEiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
© כל הזכויות שמורות - מניקס התדר האנושי בע"מ
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC90dkdBSG56R3hNQT9yZWw9MDthdXRvcGxheT0xJmFtcDtjb250cm9scz0wJmFtcDtzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
לפני שאתה מוותר... הנה הצצה לשיעור הראשון:
לפני שאתה מוותר... הנה הצצה לשיעור הראשון:
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC90U01LTDhYRW50dz9yZWw9MDthdXRvcGxheT0xJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
אל תעזוב בלי לקבל הצצה לקורס 'צופן החיבור'...
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL0hpODhfbGE0Y0ZjP3JlbD0wO2F1dG9wbGF5PTEmY29udHJvbHM9MCZzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
בשדה הראשון יש להזין כתובת מייל בשדה השני יש להזין ת.ז. ללא אפסים מקדימים
מייל
ת.ז (ללא אפסים מקדימים)

» שכחתי את הסיסמא
PGlmcmFtZSBzcmM9J2h0dHA6Ly9pZnJhbWUucC5yYXZwYWdlLmNvLmlsLzRkOWZjZWMxYzkxZjczMTQ0OTg1ODk5ZjFiOTdhYWU2NTUzNTFGQkYnIGZyYW1lYm9yZGVyPScwJyBtYXJnaW5oZWlnaHQ9JzAnIG1hcmdpbndpZHRoPScwJyB3aWR0aD0nMTAwJScgaGVpZ2h0PScxMDAlJyBzY3JvbGxpbmc9J2F1dG8nIGFsaWduPSdjZW50ZXInPjwvaWZyYW1lPg==
PGRpdiBjbGFzcz0idmlkZW8tY29udGFpbmVyIj4NCjxpZnJhbWUgd2lkdGg9Ijg1MyIgaGVpZ2h0PSI0ODAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvbWl1bUJTTDdQRVE/YXV0b3BsYXk9MSZyZWw9MCZjb250cm9scz0wJnNob3dpbmZvPTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+PC9kaXY+
כדי ללמוד בחינם את הכלי המרגש, שישדרג את היכולת שלך לקדם אנשים.
מתנה מהתדר
PGRpdiBjbGFzcz0idmlkZW8tY29udGFpbmVyIj4NCjxpZnJhbWUgd2lkdGg9Ijg1MyIgaGVpZ2h0PSI0ODAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvQzFvcmlVU2VSRnc/YXV0b3BsYXk9MSZyZWw9MCZjb250cm9scz0wJnNob3dpbmZvPTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+PC9kaXY+
כדי ללמוד בחינם את הכלי המרגש, שישדרג את היכולת שלך לקדם אנשים.
מתנה מהתדר

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

צור קשר עם שירות תלמידים
אל תעזוב בלי לקבל הצצה לקורס 'אימון רגשי להצלחה'...
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL2VTdng5QXNwWHdBP3JlbD0wO2F1dG9wbGF5PTEmY29udHJvbHM9MCZzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
נשמח לקיים איתך שיתוף פעולה!
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iODUzIiBoZWlnaHQ9IjQ4MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9DMW9yaVVTZVJGdz9hdXRvcGxheT0xJnJlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
חבל שתפספס... הנה הצצה לשיעור הראשון:
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9BNlpEa3JTeDAtQT9yZWw9MDthdXRvcGxheT0xJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=

________________________________________________________

נסגרה ההרשמה לקורס הוידאו ולהצעה המיוחדת.

אנחנו מזמינים אתכם להרשם לניוזלטר שלנו ולקבל תכנים חדשים מהבלוג שלנו!

תנאי השימוש והצהרת זכויות

שלום, נא לקרוא הצהרה זו ולאשר אותה.

הצהרה זו מופיעה פעם אחת בלבד בכניסה הראשונה שלך לפורטל התלמידים של "התדר"

ולאחר אישורך, ההודעה לא תופיע שוב בכניסות הבאות שלך.

הגישה לכל ההדרכות באתר זה, מוענקת לך באהבה ובמסירות גדולה להצלחתך,

במסגרת ועל פי תנאי רכישתך של No Membership Level

הרישיון שניתן לך לגישה להדרכות, הינו לשימושך האישי בלבד,

ואינו ניתן להעברה לכל גורם אחר.

כל המידע הכלול בהדרכות באתר זה (פורטל התלמידים של התדר

הינם קניינו /ה הבלעדי של שוש מניקס וחברת מניקס "התדר" בע"מ.

חל איסור מוחלט להעתיק, לשכפל, לפרסם, לתרגם, לשכתב, לשווק, למכור,

ללמד, לסחור ו/או להעביר את תכני ההדרכה הזו, בשלמותם ו/או בחלקם,

ללא אישור מפורש בכתב משוש מניקס ולחברת מניקס, "התדר" בע"מ.

ואופן עריכתו, העברתו, ניסוחו, אריזתו והגשתו,

בתשלום או בחינם, בכל דרך, תחת שמך או תחת שם אחר,

כל התכנים המופיעים באתר זה מוגנים על פי חוקי זכויות יוצרים של מדינת ישראל,

אמנות בינלאומיות וחוקי זכויות יוצרים של מדינות אחרות.

כמו כן , החברות/ההצטרפות/ הגישה/תנאי הרכישה שלך

ל -פורטל התלמידים של "התדר" הינו לתקופת הלימודיך במסגרת  "התדר".

עם כניסתך לפורטל התלמידים של "התדר"

מוענקת לך גישה פתוחה לתכנים וכלים רבי ערך, אשר ניתנים לך אך ורק כנגד

הרשמתך לתקופה המוגדרת.

אני מסכים/מה

נסגרה ההרשמה לקורס הוידאו ולהצעה המיוחדת.

אנחנו מזמינים אתכם להרשם לניוזלטר שלנו ולקבל תכנים חדשים מהבלוג שלנו!

תנאי השימוש והצהרת זכויות

שלום, נא לקרוא הצהרה זו ולאשר אותה.

הצהרה זו מופיעה פעם אחת בלבד בכניסה הראשונה שלך לפורטל התלמידים של "התדר"

ולאחר אישורך, ההודעה לא תופיע שוב בכניסות הבאות שלך.

הגישה לכל ההדרכות באתר זה, מוענקת לך באהבה ובמסירות גדולה להצלחתך,

במסגרת ועל פי תנאי רכישתך של No Membership Level

הרישיון שניתן לך לגישה להדרכות, הינו לשימושך האישי בלבד,

ואינו ניתן להעברה לכל גורם אחר.

כל המידע הכלול בהדרכות באתר זה (פורטל התלמידים של התדר

הינם קניינו /ה הבלעדי של שוש מניקס וחברת מניקס "התדר" בע"מ.

חל איסור מוחלט להעתיק, לשכפל, לפרסם, לתרגם, לשכתב, לשווק, למכור,

ללמד, לסחור ו/או להעביר את תכני ההדרכה הזו, בשלמותם ו/או בחלקם,

ללא אישור מפורש בכתב משוש מניקס ולחברת מניקס, "התדר" בע"מ.

ואופן עריכתו, העברתו, ניסוחו, אריזתו והגשתו,

בתשלום או בחינם, בכל דרך, תחת שמך או תחת שם אחר,

כל התכנים המופיעים באתר זה מוגנים על פי חוקי זכויות יוצרים של מדינת ישראל,

אמנות בינלאומיות וחוקי זכויות יוצרים של מדינות אחרות.

כמו כן , החברות/ההצטרפות/ הגישה/תנאי הרכישה שלך

ל -פורטל התלמידים של "התדר" הינו לתקופת הלימודיך במסגרת  "התדר".

עם כניסתך לפורטל התלמידים של "התדר"

מוענקת לך גישה פתוחה לתכנים וכלים רבי ערך, אשר ניתנים לך אך ורק כנגד

הרשמתך לתקופה המוגדרת.

אני מסכים/מה
לאחר מחשבה, מה יוכל לקדם אותך לקראת הסדנה החלטנו לשלוח לך את קורס "מפתח הלב סודות האימון הרגשי נחשפים" על פי שיטת "התדר". צפויה לך חוויה מיוחדת ומעצימה, עם הזדמנות לשינוי גדול בחייך ובחיי האנשים שברצונך לקדם. 
הרשמתך התקבלה בהצלחה!