fbpx

מלכודת ההגשמה העצמית בקריירה

image_pdfimage_print

שלום חברים!

זה אורן מניקס

הנה שיחה שקיימתי עם אמא שוש בקשר לנושא לוהט שהרבה מאוד אנשים מרגישים בו אומללות גדולה- הגשמה עצמית במקום העבודה שלי.

בשיחה עלו תובנות חדשניות ואני מזמין אתכם לבחור אם להאזין לשיחה או לקרוא אותה:

אורן: הנושא שאנחנו הולכים לדבר עליו הוא סוג של מגיפה. יש כמה דברים בתקופה שלנו שהם הנושאים הכי בוערים. אחד זה זוגיות השני זה גידול ילדים, השלישי זה עבודה וסיפוק בעבודה.

שוש: סיפוק, הצלחה, הגשמת חלומות. מימוש עצמי במסגרת העבודה וההשלכות של זה בפועל על החיים שלנו ועל ה –

אורן: נכון. אני מרגיש שזה אחד הנושאים האלה, שבעבר הם היו מאוד מאוד פשוטים והיום איך שהוא, הם הפכו להיות מאוד מאוד מורכבים. והמטרה היא לחזור לאותה פשטות אבל ממקום אחר.  אותו  הדבר כמו זוגיות וגידול ילדים, היום אנשים אובדי עצות בנושאים האלה. וגם בנושא של מימוש עצמי בעבודה, פתאום הסבל בעבודה הוא מאוד מאוד גדול וגם הציפיות  שאנחנו שמים על  מה צריך להיות במקום העבודה שלי הם גם השתנו מאוד וגדלו מאוד.

שוש: ואנשים שנשארים במקום העבודה שמפרנס אותם בצורה מכובדת והם לא ממצים את עצמם, ואני מכניסה את זה כרגע לגרשיים ונדבר על זה בהמשך, מרגישים שהם דורכים במקום, מרגישים שהם לא זורמים עם השאיפות שלהם והחלומות שלהם,  סוג של מרגישים כאילו הם לא במימוש עצמי, כאילו הם דורכים במקום ואפילו הולכים אחורה וזו חוויה מתמשכת של קיום מצד אחד, ומצד שני, יש אנשים שמעודדים לזרוק הכל וללכת על החלומות שלנו, וכל מי שמזהיר אנשים כאלה הם קוראים להם “גונבי החלומות”.  שזה מכניס אנשים רבים למלכודת שפשוט אין לה מוצא הרבה פעמים, או זה גורם לאנשים לזרוק את כל מה שיש להם ואז למצוא את עצמם ללא פרנסה עם ילדים, עם משכנתא ועם הרבה מאוד התחייבויות שהם אח”כ לא יכולים לעמוד בהם, והם במצב הרבה יותר רע מאשר הם היו קודם. והכל בשם מימוש החלומות.

אורן: כן. אז מה רע בלממש חלומות?

שוש: אין בזה  שום דבר רע אם עושים את זה נכון ומבינים את כל המחירים, ההשלכות והאפשרויות האחרות שעומדות לרשותנו. אם אנחנו מבינים את התמונה הרחבה ולא איזה מין אמירה גורפת שאומרת לכם שזה לא מציאותי, שזה לא יכול להיות, שזה לא אחראי, קוראים לאנשים האלה גונבי חלומות ומשליכים את כל האנשים האלה ללכת לא בצורה אחראית על כל מיני פנטזיות.  הפנטזיה החדשנית היום זה “הכנסה פסיבית”. אז כולם זורקים הכל והולכים להכנסה פסיבית. ואני מכירה רבים שהגיעו אלי כי מצאו את עצמם ללא פרנסה, עם משכנתא, עם שני ילדים עם שלושה ילדים עם ארבעה ילדים, שאין להם איך לפרנס. והכנסה פסיבית, לא רק שאין להם הכנסה פסיבית אין להם בכלל הכנסה.

אורן: הם מצאו את עצמם עם “הפסיבית” בלי הכנסה…

שוש: בדיוק. ואלה שמלמדים אותם למצוא הכנסה פסיבית מצאו את עצמם עם הכנסה פסיבית מאוד גדולה.

אורן: נכון. אז בעצם אם אני מבין מה שאת אומרת שזה טוב לחלום אבל איכשהו קצת הלכנו לקיצוניות שבה אנשים חולמים לא עם רגליים על הקרקע.

שוש: לא עם רגליים על הקרקע ובלי ראיית כל התמונה השלימה.  אנחנו לא יכולים לזרוק את כל האחריות של כל המחויבות שלקחנו על עצמנו וללכת על החלומות שלנו. מי שהוא רווק ואין לו מחויבויות, מצוין, לך על החלומות שלך, זה רק על חשבונך. אבל מי שיש לו מחויבויות, יש לו אישה, יש לו ילדים, יש לו משכנתא, אין מה לעשות צריך לקחת בחשבון את המחויבויות האלה. אנחנו לא יכולים בשם החלומות והפנטזיות האישיות שלנו לזרוק הכל לעזאזל ולעשות את זה בחוסר אחריות ובחוסר שיקול דעת, בשם: הכל  אפשרי!

אורן: אני חושב שבאמת היום אנחנו שמים הרבה ציפיות על מה אני צריך להרגיש במקום העבודה שלי. אנשים כשהם מגיעים למקום העבודה,  הם קצת מצפים ללונה פארק, מצפים שיהיה כיף כמו בילוי. יש להם סט של ציפיות שהסט הזה מתאים לערב בילוי אבל הוא לא באמת מתאים למקום העבודה שבו אני צריך להשקיע, שבו אני צריך לתת מעצמי, שבו הרבה פעמים אני לא עושה רק את הדברים שאני אוהב.  עכשיו אני מדבר גם בשם עצמי, אני מלמד, אני עוסק בחלום חיי, שבעצם אני גם מאמן אנשים, אני גם מכשיר אנשים להיות מאמנים במרכז התדר וגם עובד עם המשפחה שלי וגם נהנה לעבוד עם המשפחה שלי.

שוש: איזה כיף, איזה כיף. אני חושבת שאנחנו ניצור ראיון כזה פעמיים ביום רק בשביל לשמוע את זה.

אורן: אני רוצה להגיד ש-80 אחוז מהעבודה שלי זה דברים שהם לא הכי כיפיים לי, בטבעי.  אז נניח אני מלמד פעמיים בשבוע קבוצות מדהימות עם אנשים שאני מאוד אוהב, אבל כשאני צריך לכתוב פוסט ולא תמיד יש לי השראה לכתוב, או כשאני צריך לעשות שיחת צוות עם העובדים או כשאני צריך לקבל טלפון מרכזת התלמידים על תלמידה שמבקשת לדחות עבודה בפעם השנייה. זה לא היה החלום שלי לעשות את זה ובכל זאת זה חלק מהעבודה.  עכשיו, אנחנו היום מסתובבים עם סט ציפיות שקשורות לעבודה שהן לא מתאימות לעבודה ולכן, למה אני אומר את זה? כי הסט ציפיות הזה גורם לנו סבל. בוא נאמר שאם אני הולך עכשיו לבילוי עם חברים בערב אז הסט ציפיות הזה מתאים אבל אנחנו חיים בתקופה שאנחנו מופגזים במסרים שכל רגע מהחיים שלנו חייב להיות רגע של הנאה צרופה.

שוש: נכון שזה חלק מלחיות את החלום אבל אני אומרת החלום, אם אנחנו רוצים שהוא יהיה בפעולה הוא צריך לגדל רגליים.

אורן: מה הכוונה?

שוש: שהראש צריך להיות בחלום אבל הרגליים צריכות להיות במציאות. וצריך שיהיה חיבור בין החלום למציאות, וצריך לקחת בחשבון ולכלול את כל המחויבויות שלנו בתוך החלום הזה. אחרת החלום הזה הוא אוויר, הוא פורח על הליום אבל אין לו שום חיבור למציאות שלנו ואז נוצר איזשהו חלום שהוא תלוש מכל מה שקשור למציאות חיינו.   עכשיו: א. הוא יכול להביא אותנו לכל מיני קטסטרופות.  ב. הוא יכול לגרום נזק לאנשים מסביבנו, אבל בראש ובראשונה הוא גורם לנו כל הזמן חוויית חיים של תסכול, חוסר סיפוק, חוויה של חוסר הגשמה, חוויה של – אנחנו בצד, מחכים לחיים..

אורן: תחושה שאני מקריב את חיי במקום העבודה שלי. תחושת קורבנות, ואני אומר את זה לא בשיפוט

שוש: קורבנות מאוד חזקה

אורן: קורבנות, שהעבודה לקחה לי את החיים, או זה, זו אחת התוצאות שיש. הרבה אנשים יש להם בעיה שהם מאוד ממורמרים, או תופעה שאנחנו רואים היום הרבה, זה אנשים שכל הזמן מחליפים עבודות.

שוש: או קורבנות או חוויה שאנחנו לא שווים. שאנחנו לא מספיק חשובים, לא מספיק שווים, אנחנו לא מספיק כמו כל אלה… עכשיו, זה נראה כאילו כולם מצליחים רק אני לא!  אז אני רוצה לחדש לכל מי שמקשיב: 5 אחוז מכל מי שלומד, וזה הרבה, בד”כ לא מגיעים ל 5 אחוז, מצליחים.

אורן: שלומד מה? שלומד בכלל, מקצועות בכלל..

שוש: בדיוק . לא כולם נועדו להיות מיליונרים. והיום מוכרים לנו סרט שכולם נועדו להגשים את החלומות שלהם, שכולם נועדו להיות מיליונרים ומיליארדרים.

אורן: אפילו מעבר לכסף. אנשים היום בשביל הנאה מוכנים גם לא להיות מיליונרים.   אבל יש שני חלומות מרכזיים:  או עבודה שבה אני מיליונר.  או עבודה שבה אני במסיבה מתמדת. אז אני לא ארוויח הרבה אבל כל הזמן יהיה לי ריגוש, כל הזמן תהיה לי הנאה.  ושני החלומות האלה הם מציאותיים לאחוז מאוד קטן מהאוכלוסייה.   מה זה אומר?  שרובנו לא אמורים לחיות ככה.

שוש: למה לא? למה אנחנו לא אמורים לחיות ככה? אנחנו אמורים לחיות ככה רק השאלה היא איך עושים את זה?

אורן: רגע, יש הבדל. אם אני שם שק של ציפיות שלא מתאים לסיטואציה ולדברים, אז אני לא אוכל להנות מהדברים. אבל אם אני מצפה שיהיה לי מסיבה במקום העבודה, אני קרוב לוודאי אסבול כשאני אפגוש את המציאות. אבל אם אני אחליף את הציפיות האלה לציפיות שקשורות למהות של: מה זה ללכת לעבוד ולהתפרנס אז יכול להיות לי טוב שם. אני יכול להעריך את זה. העבודה הזאת יכולה למלא אותי, אבל עדיין זה לא יהיה ערב בילוי עם חברים.  את מבינה?

שוש: אני מסכימה באופן חלקי ואני חושבת שיש דרך אמצע.  ברגע שאני עובדת נכון על הגישה שלי במקום העבודה, אני יכולה.  אני לא יודעת אם זה ערב בילוי ואני לא יודעת מה זה ערב בילוי. אבל אני רוצה להגיד לך שגם ערב בילוי לא תמיד הוא ערב בילוי..  כי הרבה פעמים כשהייתי הולכת לערב בילוי אז בסדר, זה היה נחמד. כשהייתי שומעת את זה ממישהו אחר אז היו מספרים לי כל מיני… וואו.. איזה היי..

אורן: לא, משהו שהוא בשבילך בילוי.

שוש: בדיוק. אז אני חושבת שאפשר להגיע לשם אם משנים גישה. עוד פעם, כמובן שזה בא במקביל למחויבות שיש לי ולנתינה שאני מחויבת לתת למקום העבודה. לא רק שאני ממוקדת במקום העבודה על – מה אני מקבלת, איך אני מרגישה. אלא כשאני לוקחת בחשבון את החוויה שאני רוצה להרגיש ואני מכניסה לזה את המחויבות ואת הנתינה שאני צריכה להביא למקום העבודה, אז, אפשר לבנות תמהיל שהוא בעצם משרת גם את מקום העבודה וגם את חוויית החיים שלי. אני לא חושבת שזה צריך להיות או או.    אני רוצה לתת גם דוגמא.

אורן: או קיי, אז רק שניה, אני רוצה לסכם את ההשלכות ואת התוצאות של המצב הנוכחי קודם כל. המצב הנוכחי כיום, זה שאנשים מסתובבים עם סט מסוים של ציפיות שאינו מתאים לדבר הזה שנקרא-עבודה. ולכן קורים כמה דברים. הם מרגישים תסכול מאוד מאוד גדול במקום שבו הם עובדים, זה דבר אחד, נשארים באותו מקום אבל מרגישים תסכול וגזל של החיים שלהם.

שוש: ומרמור ותלונה וסבל ומאשימים את כל הסביבה שהם נאלצים להיות שם כי יש להם ילדים, נאלצים להיותם  שם כי הם צריכים לפרנס. דרך אגב, זה נורא חשוב להשלים את זה כי זה משליך על כל סביבת המשפחה.

אורן: והדבר השני זה שהם נמצאים באותו מקום אבל מרגישים שהם לא שווים, שהם לא הצליחו בחיים. והדבר האחרון שהוא מאוד נפוץ זה כל הזמן מחליפים מקומות עבודה. מגיעים לסף תסכול מאוד גדול במקום העבודה הנוכחי ורואים את האפשרות העתידית כאיזשהו חלום שיגאל אותנו מהסבל של מקום העבודה הנוכחי. הבעיה היא שגם במקום העבודה החדש אנחנו מחזיקים בערך חצי שנה או שלושה חודשים עד שמתחיל התסכול שוב.  במקרה הטוב נשארים שם שנה, שנתיים, שלוש ואז לא מוכנים יותר להקריב את החיים שלנו עבור העבודה. אני אומר את זה במרכאות כי זה הסרט שאנשים חיים ועוברים למקום עבודה אחר בתקווה ששם אנחנו נגשים את הציפיה הלא ריאלית הזו במקום העבודה.

שוש: והתוצאה היא ריטואל קבוע שעוברים ממקום למקום ובעצם נשארים כל הזמן על תקן של מתחיל ולא באמת מאפשר התפתחות והעמקה והצלחה באותו מקום עבודה. אם אותו אדם היה נשאר באותו מקום עבודה והיה מחפש את ההתפתחות שלו באותו מקום עבודה הוא הרבה פעמים היה מגיע הרבה יותר רחוק מאשר לקפוץ ממקום למקום בעצם להיות כל הזמן על תקן של מתחיל ומחפש הצלחות ומימוש חלומות במקום העבודה הבא.

אורן: אז מה זה האמצע הזה שאת מדברת עליו? מה האפשרות?

שוש: אני אתן לך דוגמא מעצמי ואח”כ אתן דוגמא ממתאמנים שבאים אליי.

אורן: מעולה

שוש: אני עבדתי בקופ”ח כללית בתפקיד מאוד טוב, מאוד טוב. הייתי אחראית סקטור ספקים. עבדתי שלושה ימים בשבוע והיה לי שכר טוב מאוד. אבל הייתה לי תלונה חוזרת כי העבודה שלי הייתה בתחום הכספים, זה לא משהו שאני כ”כ אהבתי ובעצם כל הזמן חייתי סרט שזה נורא משעמם וזה לא מעניין ומה שאני הכי טובה בו זה עם אנשים ואני לא ממצא את עצמי כי אני בעצם לא עוזרת בשום דבר ולעזור למוסד זה לא בדיוק משאת החלומות שלי וגם הפוטנציאל הכספי עבדתי במוסד אז כמה שלא הרווחתי טוב זה עדיין… משכורת של ארגון… וחייתי חוויה של תסכול ותלונה מתמדת. אבל היו  לי  שני ילדים קטנים. אני ידעתי שכרגע אני רוצה להיות ממוקדת בגידול הילדים ובמילוי החובות שלי, המשפחתיים. ולא להתחיל לעשות כל מיני הרפתקאות שאני לא יודעת איפה ההתחלה שלהם ואיפה הסוף, ולא יודעת כמה השקעה זה דורש ממני כשיש לי משפחה ואני רוצה לשים את המשפחה לפני הכל.  והסתובבתי הרבה זמן עם חוויית התסכול הזה ולא חוויתי את הטוב שיש במקום.

יום אחד החלטתי, אני לא זוכרת באיזה הרצאה הייתי שפתאום נפתחו לי העיניים ופתאום הבנתי שבמקום לשבת ולסבול ולראות כל מה שלא עובד אצלי, אני רוצה קודם כל לעשות הערכת מצב. מה כן עובד, מה זה כן נותן לי, מה זה כן מאפשר לי, וליהנות מזה. דבר שני לראות את שדה האפשרויות באותו מקום. וזה מה שעשיתי. קודם כל אמרתי, אני עובדת שלושה ימים בשבוע והימים האלה גמישים. המקום עבודה הזה מאפשר לי שברגע שאני יוצאת ממקום העבודה זה לוקסוס, אני באה הביתה “העולם מת”, אני עם הילדים שלי, זה לא מעניין אותי, אני לא מתעסקת במה קורה במה  לא קורה. אני לא לוקחת את העבודה הביתה. אח”כ הסתכלתי, אני עובדת בארגון אז אם אני עובדת פחות טוב, יותר טוב, יום אחד אני עייפה או יום אחד הילד חולה יש לי את הלוקסוס הזה שאני יכולה לעשות את זה בלי הרגשה שאני לא בסדר. אמרתי יאוו, איזה דברים טובים, מתנות יש לי, בסה”כ המקום הזה מאפשר לי. ובסה”כ אנשים יש בכל מקום ואני אוהבת אנשים ובעצם אני רואה את היעוד שלי ואת השליחות שלי לעבוד עם אנשים אז למה אני לא יכולה לעשות את זה כאן? וככה התחלתי.

התחלתי לדבר עם אנשים ולעזור לאנשים בין עבודה לעבודה וממש התחלתי להנות במקום העבודה. ובאמת עבדתי במקום העבודה הזה 12 שנה. וזה שירת אותי מאוד. הצלחתי לגדל באהבה ובשלווה, באופן יחסי, בנוחות, ילדים. והקריירה וכל שאר הדברים לא ברחו לי לשום מקום. הם חיכו לי באהבה. וגידלתי את הילדים האלה בלי התסכול הזה, שבגלל הילדים אני לא יכולה להתפתח ובגלל המשפחה זה מעכב אותי, ובגלל הבעל שהוא לא מפרנס אותי אני לא יכולה להנות מ- א, ב, ג..  זה שינה את כל חוויית החיים שלי. אני הבנתי שיש לי שלוש אפשרויות ואני צריכה לבחור. ושלושת האפשרויות האלה יקבעו את חוויית החיים שלי. אפשרות אחת: להמשיך  להתלונן או להתאבד, ואז אני אהיה בתלונה מתמדת או אני אהיה בחוסר אחריות והמשפחה שלי תשלם את המחירים על זה.

אורן: עד להתאבד?

שוש: כן, להתאבד, ללכת למקום לא נודע שאני לא יודעת אם זה יכול לעמוד בכל ההתחייבויות שלי.

אורן: או קיי, במובן המטאפורי, להתאבד על החלום מה שנקרא…

שוש: על החלום, בדיוק.  האפשרות השנייה זה לעשות שינוי ולהיות מוכנה לרשום את כל המחירים. לא לראות בזה גניבת חלומות, להיות ריאלית, שאם אני הולכת על הגשמת חלומות, יכול להיות ששנה שנתיים שלוש לא תהיה לי פרנסה. מה אני עושה עם כל המשכנתא? מה אני עושה עם השכ”ד? מה אני עושה עם כל הדברים? איך אני פותרת את זה?  לא לחיות חלומות. ואם אני עושה משכנתא יכול להיות שאני לא אצליח. האם אני מוכן לשלם בלמכור את הדירה בגלל זה? להיות כן עם רגליים על המציאות. וכן, לא להאמין לכל מוכרי החלומות שהם אלה בעצם שמתעשרים. אני תמיד שואלת מי קרא  “אבא עני אבא עשיר” (תצביעו בבית) ואני שואלת מי התעשר? אותו הדבר כל הסדנאות של ההתעשרות המהירה. מי עבר סדנאות, קורסים, של התעשרות מהירה, הכנסה פסיבית, מי התעשר מזה? ואנחנו צריכים לשאול את עצמנו האם אנחנו מוכנים לשלם את המחירים האלה.

אורן: את אומרת שכשבודקים את האפשרויות, מה שמלמדים אותנו , תבדקו את האפשרויות אם זה יצליח. את אומרת תבדקו את האפשרויות אם זה יצליח ותבדקו את האפשרויות אם זה לא יצליח.

שוש: בדיוק. אם אתם מוכנים לשלם את המחירים אם זה לא יצליח. זו גם אפשרות.

אורן: ולבדוק את שתי האפשרויות האלו ולא רק את האפשרות שזה יצליח. זה לא גניבת חלומות אלא זה לחלום עם רגליים על הקרקע.

שוש: זה מכירת חלומות באספמיא.  אני רוצה שכל אחד שהולך למוכרי החלומות ישאל את עצמו, מה יקרה אם הוא לא יצליח. זו גם אפשרות. מיליונים כאלה שניסו ולא הצליחו. האם הוא מוכן לשלם את המחירים? אם כן, מצוין, תלכו על זה. אבל אם לא, אם אתם לא מוכנים להישאר בלי דירה, אם אתם לא מוכנים להישאר בלי פרנסה ובלי אפשרות לשלם משכנתא, אם אתם לא מוכנים לעבוד כמו חמורים ולהזניח את הילדים, ולהזניח את הזוגיות שלכם ולמצוא את עצמכם עם חלומות שבורים ביד ובלי משפחה.  תשאלו את עצמכם. אם אתם מוכנים ללכת על זה-תלכו. אם לא, תשקלו שנית ואל תאמינו למוכרי החלומות.

אורן:  אני יכול להגיד שכשהצטרפתי לתדר, זו בדיוק השאלה ששאלתי את עצמי. כי רציתי לעשות משהו שמחובר לקרקע וידעתי שאם אני מצטרף לתדר אני לא יכול לעשות דברים אחרים. היה לי כבר מקצוע, הייתי מדריך של תוכנה, הרווחתי יפה מאוד והייתי גם עצמאי בשטח שלי והיו לי הרבה מאוד אנשים, ועד היום אני מקבל טלפונים, עוד מאז, של אנשים שרוצים להזמין אותי לארגון שלהם.

שוש: אני חושבת שאתה צריך להחליף טלפון. זה לא מוצא חן בעיניי שאתה עוד  מקבל טלפונים…:-)

אורן: אמרתי לעצמי, נניח שהתדר לא ילך… אם הוא ילך זה נהדר, זה כבר החלום הזה בא לי טבעי.  נניח יש סיכוי שבעוד 10 שנים אני יימצא את עצמי ואני אגלה שזה לא הלך. האם אני עדיין מוכן לקחת את הסיכון הזה?  והתשובה הייתה-כן, התשובה הייתה-כן.   יכול מאוד להיות שאם הייתה לי משפחה עם ילדים, משכנתא, גם אם הייתי בוחר לעשות את זה, הייתי בוחר לעשות את זה בצורה אחרת לגמרי. למה? כי זה מה שנקרא להיות עם רגליים על הקרקע. זה לא להפסיק לחלום.

שוש: להיות אחראים. אי אפשר בשביל החלומות לזרוק את כל החלומות. אני רוצה לספר שאת החלום שלי, של התדר עשיתי בצורה אחראית. לקחתי שנה ללא תשלום, בדקתי אם אני יכולה לעמוד בזה . עשיתי את זה בצורה אחראית.

אורן: לא “התאבדת” על החלום

שוש: לא. גם שאלתי את עצמי את אותה שאלה: מה יקרה אם אני לא אצליח? האם אני מוכנה שכל הפיצויים של 12 שנה ירדו לטמיון? האם אני מוכנה? האם אני מוכנה לחיות 10 שנים בצמצום רב? ורק כשעניתי לעצמי כן, אז, לקחתי שנה ללא תשלום ואז בהדרגה עברתי למימוש החלום. לא זרקתי הכל, התאבדתי על החלום.

אורן: אנשים רוצים להגשים חלומות אבל הם לא מוכנים להסתכן בירידה ברמת החיים, למשל. ואין מה לעשות אנחנו חיים בעולם שלכל פעולה יש גם רווח וגם מחיר, ואת שניהם צריך לשקול, לא רק את הרווח אלא גם את המחיר. את שניהם ביחד. לא רק את המחיר, אגב, צריך לקחת בחשבון את כל המכלול.

שוש: האפשרות השלישית זה לעשות שינוי פנימי. מה זה אומר? מה שאני עשיתי בקופ”ח בתחילת הדרך. היה לי בוס שכל הזמן הייתה לי חוויה שהוא מגביל את צעדיי. שהוא פחות חכם ממני, שמה פתאום הוא הבוס שלי. וחייתי חוויית חיים של  סוג של: מה, אני תחת מרותו של אחד שהוא פחות ממני? וזה יצר לי חוויית חיים מאוד קשה. מה שעשיתי, אמרתי אני רוצה לחיות טוב. למעני אני צריכה למצוא בו את הדברים הטובים וללמוד. אחריות שלי, לא שלו, להנות ממנו. להנות מהשהות שלי אתו, להנות מהעבודה שלי אתו ולגרום להחלטה שלי להמשיך לעבוד, להיות מהנה. זה מה שעשיתי. לא סבלתי ב 12 השנים. נהניתי.

אורן: אז אם אני אוהב את הבוס שלי או לא, זה תלוי בי? או תלוי באיזה בוס יש לי?

שוש: בהחלט תלוי בי. זה תלוי לגמרי בי. אני החלטתי שאני גורמת לעצמי לאהוב אותו. לא קשור בי, הוא יכול להיות שטן, הוא יכול להיות מטומטם, הוא יכול להיות מפגר, אותי זה לא מעניין. אני בוחרת איך לראות אותו. אני בוחרת איזה פריזמה אני שמה בדרך של הפרשנות שלי אותו.

אורן: זאת אומרת שיש שלוש אפשרויות:  א. שינוי פנימי. ב. שינוי חיצוני כולל לקיחת החישוב של, גם הרווחים וגם המחירים שזה סיכונים פוטנציאלים.  ג. האפשרות השלישית היא – סבל.

שוש: להישאר בתלונה מתמדת, להישאר בהאשמה מתמדת,  להישאר בחוויית חיים של קורבן או של מקרבן וחיות סבל. וזה בחירה לגמרי.

אורן: עם איזה ציפייה בנאדם צריך לבוא למקום העבודה שלו?

שוש: בעיניי כמו לכל דבר בחיים. בלי ציפייה. למצוא את הטוב. להגיע למקסימום. אני אומרת למי שרוצה להתקדם במקום העבודה, אתה יודע מה הפתרון? תגרום למעסיק שלך להיות תלוי בך. תן, לא 100 אחוז, תן 180 אחוז, לא בשבילו, בשבילך. ברגע שהמעסיק שלך תלוי בך, ברגע שהמעסיק שלך לא יכול לחיות בלעדיך הוא ייתן לך בהתאם למה שאתה שווה. ולכן אני באה בלי ציפיות. תמיד באתי והפכתי את עצמי לחיונית ולכך שאי אפשר לחיות בלעדיי. ולא חשבתי על -מה  אני רוצה. חשבתי על מה אני מוכנה לתת. ותמיד, שורה תחתונה,  אנחנו משיגים את המקסימום דרך שיטת התנהלות זו.  היום רגילים לבוא עם רשימת ציפיות, מה אנחנו רוצים. ולא מה אנחנו רוצים לתת אלא בעיקר מה אנחנו רוצים לקבל.

אורן: זו בעיה מאוד חמורה

שוש: בעיה מאוד חמורה ואז אנחנו גם לא מקבלים את מה שאנחנו רוצים.

אורן: אנחנו גם לא מקבלים וגם אנחנו סובלים.

אורן: אז אני רוצה טיפ קטן בקשר לשינוי פנימי.  לכל אחד מאתנו יש תדר. מהות פנימית שאיתה הוא בא לעולם. אנחנו קוראים למהות הזו: התדר של הבנאדם.  שיטת התדר מבוססת על האבחנה הזו. ולכל אחד יש מהות מולדת. את המהות הזו אנו יכולים להביא לידי ביטוי בכל דבר שאנו עוסקים בו. למשל, אני, המהות שלי נקראת תדר 6 – עוצמת הפנימיות, שהמהות שלהם זה עומק הפנימיות. בכל מקום עבודה שבו אני יוכל להביא את העומק שלי ושיש שם משהו פנימי, אני יוכל

להסתדר.  אם אני במקום עבודה ואני מחבר אנשים לפנימיות שלהם, זה לא משנה, אני יכול להיות מנהל חשבונות אבל במקום העבודה שלי לעשות את הדברים מאלף ועד ת’. להיכנס לעומק של הדברים, לחבר אנשים נוספים במחלקה שלי שהם איתי, לתוך הפנימיות שלהם. ובעצם אחד הדברים ששיטת התדר אומרת ,זה, ברגע שאתה יודע את המהות שלך אתה יכול להיות איתה בכל מקום שאתה נמצא בו. זה לא המקום עבודה שיאפשר לך… זה המהות. הידיעה שלך את המהות שלך תאפשר לך להתחיל ליישם אותה ולתרגל אותה מבלי קשר לתנאים החיצוניים.

שוש: בדיוק. ייעוד זה משהו פנימי זה לא משהו שתלוי בדברים חיצוניים.

אורן: נכון, אני חושב שאנחנו חיים בתקופה שאנחנו…

שוש: יצרנו סטנדרטים הגורמים לסבל.

אורן: נכון. וגם שאין לנו ברירה אלא להתחיל לחיות את מי שאנחנו ואין לנו ברירה אלא להתחיל להביא לידי ביטוי את מה שבנו לתת בעולם. זה יכול להיות בכל מסגרת, מקום של עבודה וזה יכול להיות גם מחוץ למקום העבודה.  אני יכול להגיד לכם, הרבה מאוד מהאנשים שלומדים אצלנו אימון זה אנשים שלא הולכים ועוזבים את מקום העבודה שלהם והופכים להיות להיות מאמנים במשרה מלאה. יש אחוז מסוים שאת זה הם עושים. אגב, אנחנו אף פעם לא מעודדים בוגרים שלנו לעזוב הכל ולפתוח קריירת אימון בלעדית, אלא להתחיל לשלב את זה. לקחת את הדבר הזה שאנחנו רוצים לתת ולהביא בעולם ולהתחיל לשלב אותו בחיים הקיימים ובאילוצים הקיימים. זה הדבר הראשון להתחיל לעשות את זה.  להתחיל לעשות שילובים. מה שקורה כרגע, אנחנו שמים את כל שק הציפיות שלנו לגבי המימוש העצמי על מקום העבודה שלנו. ומה שאני אומר, צריך להתחיל לפזר את הציפיות האלה שזה  לא יהיה רק במקום אחד. ואז אם זה לא יהיה 100 אחוז שם אנחנו לא יכולים לשאת ומרגישים סבל, אלא לפזר את זה.

שוש: לא רק לפזר. אלא שהמיקוד לא יהיה על החיצון, אלא המיקוד יהיה על הפנימיות. שלא יהיה תלוי במה אני עושה, באיפה אני גר, בדברים החיצוניים, אלא שינבע מתוכנו ונעשה את זה בכל רגע נתון בחיים.

אורן: נכון. וזה אני חושב המהות של שיטת התדר. זו לא שיטה שמוכרת חלומות אלא זו שיטה שמשלבת בין החלום לקרקע, למציאות. ובקום להשליך את כל החוסרים שלי על עוד איזה פסגה חיצונית שאני אכבוש, מלמדת אותנו לעשות עבודה פנימית מתוך המהות שלנו.

שוש: נכון. ולמצות את המהות שלנו בלי קשר למה שאנחנו עושים. בכל מקום. זה המהות של הדבר!

אורן: נכון. אז אמא תודה רבה!

שוש: תודה רבה אורן. היה עונג רב להיות מרואיינת על ידך ולשמוע גם מחמאות באותה הזדמנות…:-)

אורן: ותודה לכם, אנחנו מאוד שמחים שאתם אתנו בפוסט, במייל או בשיחות הבאות עם המניקסים.

שוש: אני ממש אשמח שתנהלו אתנו דיאלוג ותגידו לנו איך זה היה לכם, אם יש עוד דברים שאתם רוצים שנדבר עליהם ממש.

אורן: כל זאת בתגובות בתחתית הפוסט. אז להתראות..

שוש: להתראות. ביי

—–

להיות מורה שהיא גם מאמנת!

בקרוב אנחנו הולכים לפתוח לראשונה בירושלים קורס מיוחד של שיטת התדר

לנשות הוראה (מורות, יועצות, מנהלות, מדריכות וכו’).

המטרה של הקורס היא לאפשר לנשות הוראה מכל הסוגים

לרכוש מקצוע נוסף שיוכל לבוא לידי ביטוי בעשייתם החינוכית

ומחוצה לה.

את הקורס תעביר אורית דהן, מנהלת בי”ס “חומת שמואל”

בירושלים וממובילות שיטת התדר בישראל.

ביום א’ הבא, ח’ באלול, 11.9 בשעה  17:00 – 22:00

תתקיים סדנת התנסות לקראת פתיחת המסלול הייחודי.

לחצי כאן לקבלת הפרטים המלאים של הסדנה והקורס

ר

שתף את חבריך:

תגובות

2018-03-01T12:02:43+02:00 By |קורס אימון אישי|
חבל שאתה הולך לפני שראית את זה...
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvZVN2eDlBc3BYd0E/d21vZGU9dHJhbnNwYXJlbnQmcmVsPTAmYXV0b3BsYXk9MCZ2cT1oZDcyMCZtb2Rlc3RicmFuZGluZz0xJmF1dG9oaWRlPTE7c2hvd2luZm89MCZjb250cm9scz0xJkhEPTEiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
All rights reserved © Company Name, 2014
אל תעזוב בלי לקבל הצצה לקורס 'צופו החיבור'...
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvSGk4OF9sYTRjRmM/d21vZGU9dHJhbnNwYXJlbnQmcmVsPTAmYXV0b3BsYXk9MSZ2cT1oZDcyMCZtb2Rlc3RicmFuZGluZz0xJmF1dG9oaWRlPTE7c2hvd2luZm89MCZjb250cm9scz0xJkhEPTEiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
© כל הזכויות שמורות - מניקס התדר האנושי בע"מ
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC90dkdBSG56R3hNQT9yZWw9MDthdXRvcGxheT0xJmFtcDtjb250cm9scz0wJmFtcDtzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
לפני שאתה מוותר... הנה הצצה לשיעור הראשון:
לפני שאתה מוותר... הנה הצצה לשיעור הראשון:
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC90U01LTDhYRW50dz9yZWw9MDthdXRvcGxheT0xJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
אל תעזוב בלי לקבל הצצה לקורס 'צופן החיבור'...
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL0hpODhfbGE0Y0ZjP3JlbD0wO2F1dG9wbGF5PTEmY29udHJvbHM9MCZzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
בשדה הראשון יש להזין כתובת מייל בשדה השני יש להזין ת.ז. ללא אפסים מקדימים
מייל
ת.ז (ללא אפסים מקדימים)

» שכחתי את הסיסמא
PGlmcmFtZSBzcmM9J2h0dHA6Ly9pZnJhbWUucC5yYXZwYWdlLmNvLmlsLzRkOWZjZWMxYzkxZjczMTQ0OTg1ODk5ZjFiOTdhYWU2NTUzNTFGQkYnIGZyYW1lYm9yZGVyPScwJyBtYXJnaW5oZWlnaHQ9JzAnIG1hcmdpbndpZHRoPScwJyB3aWR0aD0nMTAwJScgaGVpZ2h0PScxMDAlJyBzY3JvbGxpbmc9J2F1dG8nIGFsaWduPSdjZW50ZXInPjwvaWZyYW1lPg==
PGRpdiBjbGFzcz0idmlkZW8tY29udGFpbmVyIj4NCjxpZnJhbWUgd2lkdGg9Ijg1MyIgaGVpZ2h0PSI0ODAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvbWl1bUJTTDdQRVE/YXV0b3BsYXk9MSZyZWw9MCZjb250cm9scz0wJnNob3dpbmZvPTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+PC9kaXY+
כדי ללמוד בחינם את הכלי המרגש, שישדרג את היכולת שלך לקדם אנשים.
מתנה מהתדר
PGRpdiBjbGFzcz0idmlkZW8tY29udGFpbmVyIj4NCjxpZnJhbWUgd2lkdGg9Ijg1MyIgaGVpZ2h0PSI0ODAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvQzFvcmlVU2VSRnc/YXV0b3BsYXk9MSZyZWw9MCZjb250cm9scz0wJnNob3dpbmZvPTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+PC9kaXY+
כדי ללמוד בחינם את הכלי המרגש, שישדרג את היכולת שלך לקדם אנשים.
מתנה מהתדר

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

צור קשר עם שירות תלמידים
אל תעזוב בלי לקבל הצצה לקורס 'אימון רגשי להצלחה'...
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL2VTdng5QXNwWHdBP3JlbD0wO2F1dG9wbGF5PTEmY29udHJvbHM9MCZzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
נשמח לקיים איתך שיתוף פעולה!
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iODUzIiBoZWlnaHQ9IjQ4MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9DMW9yaVVTZVJGdz9hdXRvcGxheT0xJnJlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
חבל שתפספס... הנה הצצה לשיעור הראשון:
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9BNlpEa3JTeDAtQT9yZWw9MDthdXRvcGxheT0xJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=

________________________________________________________

נסגרה ההרשמה לקורס הוידאו ולהצעה המיוחדת.

אנחנו מזמינים אתכם להרשם לניוזלטר שלנו ולקבל תכנים חדשים מהבלוג שלנו!

תנאי השימוש והצהרת זכויות

שלום, נא לקרוא הצהרה זו ולאשר אותה.

הצהרה זו מופיעה פעם אחת בלבד בכניסה הראשונה שלך לפורטל התלמידים של "התדר"

ולאחר אישורך, ההודעה לא תופיע שוב בכניסות הבאות שלך.

הגישה לכל ההדרכות באתר זה, מוענקת לך באהבה ובמסירות גדולה להצלחתך,

במסגרת ועל פי תנאי רכישתך של No Membership Level

הרישיון שניתן לך לגישה להדרכות, הינו לשימושך האישי בלבד,

ואינו ניתן להעברה לכל גורם אחר.

כל המידע הכלול בהדרכות באתר זה (פורטל התלמידים של התדר

הינם קניינו /ה הבלעדי של שוש מניקס וחברת מניקס "התדר" בע"מ.

חל איסור מוחלט להעתיק, לשכפל, לפרסם, לתרגם, לשכתב, לשווק, למכור,

ללמד, לסחור ו/או להעביר את תכני ההדרכה הזו, בשלמותם ו/או בחלקם,

ללא אישור מפורש בכתב משוש מניקס ולחברת מניקס, "התדר" בע"מ.

ואופן עריכתו, העברתו, ניסוחו, אריזתו והגשתו,

בתשלום או בחינם, בכל דרך, תחת שמך או תחת שם אחר,

כל התכנים המופיעים באתר זה מוגנים על פי חוקי זכויות יוצרים של מדינת ישראל,

אמנות בינלאומיות וחוקי זכויות יוצרים של מדינות אחרות.

כמו כן , החברות/ההצטרפות/ הגישה/תנאי הרכישה שלך

ל -פורטל התלמידים של "התדר" הינו לתקופת הלימודיך במסגרת  "התדר".

עם כניסתך לפורטל התלמידים של "התדר"

מוענקת לך גישה פתוחה לתכנים וכלים רבי ערך, אשר ניתנים לך אך ורק כנגד

הרשמתך לתקופה המוגדרת.

אני מסכים/מה

נסגרה ההרשמה לקורס הוידאו ולהצעה המיוחדת.

אנחנו מזמינים אתכם להרשם לניוזלטר שלנו ולקבל תכנים חדשים מהבלוג שלנו!

תנאי השימוש והצהרת זכויות

שלום, נא לקרוא הצהרה זו ולאשר אותה.

הצהרה זו מופיעה פעם אחת בלבד בכניסה הראשונה שלך לפורטל התלמידים של "התדר"

ולאחר אישורך, ההודעה לא תופיע שוב בכניסות הבאות שלך.

הגישה לכל ההדרכות באתר זה, מוענקת לך באהבה ובמסירות גדולה להצלחתך,

במסגרת ועל פי תנאי רכישתך של No Membership Level

הרישיון שניתן לך לגישה להדרכות, הינו לשימושך האישי בלבד,

ואינו ניתן להעברה לכל גורם אחר.

כל המידע הכלול בהדרכות באתר זה (פורטל התלמידים של התדר

הינם קניינו /ה הבלעדי של שוש מניקס וחברת מניקס "התדר" בע"מ.

חל איסור מוחלט להעתיק, לשכפל, לפרסם, לתרגם, לשכתב, לשווק, למכור,

ללמד, לסחור ו/או להעביר את תכני ההדרכה הזו, בשלמותם ו/או בחלקם,

ללא אישור מפורש בכתב משוש מניקס ולחברת מניקס, "התדר" בע"מ.

ואופן עריכתו, העברתו, ניסוחו, אריזתו והגשתו,

בתשלום או בחינם, בכל דרך, תחת שמך או תחת שם אחר,

כל התכנים המופיעים באתר זה מוגנים על פי חוקי זכויות יוצרים של מדינת ישראל,

אמנות בינלאומיות וחוקי זכויות יוצרים של מדינות אחרות.

כמו כן , החברות/ההצטרפות/ הגישה/תנאי הרכישה שלך

ל -פורטל התלמידים של "התדר" הינו לתקופת הלימודיך במסגרת  "התדר".

עם כניסתך לפורטל התלמידים של "התדר"

מוענקת לך גישה פתוחה לתכנים וכלים רבי ערך, אשר ניתנים לך אך ורק כנגד

הרשמתך לתקופה המוגדרת.

אני מסכים/מה
לאחר מחשבה, מה יוכל לקדם אותך לקראת הסדנה החלטנו לשלוח לך את קורס "מפתח הלב סודות האימון הרגשי נחשפים" על פי שיטת "התדר". צפויה לך חוויה מיוחדת ומעצימה, עם הזדמנות לשינוי גדול בחייך ובחיי האנשים שברצונך לקדם. 
הרשמתך התקבלה בהצלחה!