fbpx

הסוד הבדוק להתמודדות עם ילדים בגיל ההתבגרות

image_pdfimage_print

 

אם אהבת, אנו מזמינים אותך לשתף את חבריך:

כן! אני רוצה לשתף את החברים

 

אנחנו רוצים להזמין אתכם להיות חברים שלנו גם בפרופילים האישיים שלנו בפייסבוק.

או במילים אחרות, אפשר להציע לכם חברות?

שוש מניקס– https://www.facebook.com/shosh.menix 

ארז מניקס– https://www.facebook.com/erezmenix  

 

 

תמללנו למענכם את ההקלטה, והיא מופיעה גם כטקסט כתוב:

אורן:      הי אמא.

שוש:       הי אורן.

אורן:      היום אנחנו הולכים לדבר על גיל ההתבגרות.

שוש:       איך לעבור אותו בשלום ולהישאר בחיים.

אורן:      שזה משהו מאוד נדיר ומאוד קשה. נשארים בחיים אבל לא עוברים אותם בשלום בדרך כלל. בטח לא ההורים.

שוש:       נכון. החשש הכי גדול בגיל ההתבגרות הוא מזה שזה משאיר (אם לא עוברים אותו נכון) – צלקות מאוד גדולות גם אצל ההורה וגם אצל הילד. והרבה פעמים מאוד קשה אחר כך לחזור ליחסים של אהבה, אמון והרמוניה. מאוד חשוב בעיניי לצלוח את הגיל הזה בהבנה למה קורה מה שקורה. יש לנו ביטוי מאוד פופולארי אצלנו בקוד התדר האנושי, “הבנה זו חמלה”. שזה מן סמן ימני כזה שתמיד אני מזכירה לעצמי להעלות אותו. שהבנה זה חמלה וחמלה זו הבנה. 

אורן:      אוקיי, אז מה בעצם, מה זה הדבר הזה גיל ההתבגרות? יש ילד שלכאורה היה נורא נחמד, נורא טוב, ופתאום מגיע איזה גיל, שבו איזה בורג מתרופף והוא מתחיל לחטוף את הג’ננה.

שוש:       נכון, זה באמת ככה נראה. אבל אם נסתכל על ההתפתחות של הילד, אז עד גיל ההתבגרות הילד הוא סוג של המשך של ההורים. הוא תופס את עצמו ומעריך את עצמו, ובעצם חי דרך איך שההורים תופסים אותו. וגיל ההתבגרות זה הגיל שבו הוא מתחיל לעצב את הנפרדות שלו. את העמידה שלו בזכות עצמו. עכשיו, צריך להבין שהורה בשביל ילד זה דבר מאוד מאוד דומיננטי, שלא מאפשר לו לפתח את האישיות שלו השונה מהאישיות של ההורים. וזה שלב הכרחי, כי אנחנו לא רוצים שהילדים יהיו העתקים שלנו, אנחנו רוצים שהילדים יהיו הכי מי שהם יכולים להיות. לא המשך שלנו. וזה הגיל שברמה הביולוגית הילד, האישיות שלו מתחילה להתעצב בפני עצמה, בלי תלות בהורים. עכשיו, כדי שזה יקרה, הם צריכים, כדי שהם יצליחו לפתח את עצמם ובכלל לבדוק מי הם, הם צריכים להוריד את השפעת ההורים עליהם. הם צריכים להוריד את הכוח של ההורים עליהם. את העוצמה של איך שההורים. (זה הכי טוב וזה הכי נכון). אז איך הם עושים את זה? פרקטית הדרך שהם עושים את זה (ואפילו הילדים לא מבינים את זה, אני פשוט מסבירה את זה מהתבוננות מלמעלה), זה דרך זה שעושים את ההורים לא בסדר. אם ההורים לא בסדר אז אני יכול להיות אחרת מהם! אז אנחנו עושים את ההורים לא בסדר ואנחנו עושים את ההורים לא שווים בגיל הזה, אנחנו מתרחקים מהם, אנחנו מזלזלים בכל דבר שהם אומרים ודרך ההתנהלות הזו אנחנו מתחילים לעצב, לגבש, בגיל ההתבגרות הילד מתחיל לעצב ולגבש את הדעות שלו, שהם לא המשך של הדעות של ההורים, את הראיית עולם שלו שהיא לא המשך של הראיית עולם של ההורה, ופרקטית זה לא נראה הכי יפה בעולם כי ההורה, עד עכשיו היה לו ילד, הרבה פעמים ילד טוב, ילד מקשיב, ילד ממושמע. ופתאום, “בועטים” בהורה. ההורה לא מבין. הרי ההורה בסך הכל, בתוכו הוא גם קצת ילד והוא רוצה שהילד יאהב אותו. אז פתאום זה נראה כאילו הילד מפסיק לאהוב אותו. הוא בועט בו, הוא על כל דבר קוטל אותו, הוא מרחיק אותו, הוא הופך כל דבר שההורה אומר או חושב – ללא בסדר. הוא מורד.

אורן:      הוא עושה לו בושות.

שוש:       הוא עושה לו בושות. ברור. אז זה לא נראה טוב וזה נחווה להרבה הורים כפגיעה, לכן אם ניקח את זה באופן אישי ולא נבין את התפקיד של הגיל הזה, ואת התפקיד של ההתנהלות הזו, אז אנחנו ממש כהורים נחווה טראומה. וגם הילד יחווה טראומה. כי מה עושה הורה שחווה טראומה? הוא מפעיל את כל הכוחות לדכא את הצורך הזה של הילד. לדכא את המרד. להחזיר אותו להיות ילד טוב שהוא היה. אבל כל הורה שרוצה שהילד שלו יתפתח נכון ויעצב את האישיות שלו – צריך לתת לתהליך הזה לעבור במינימום נזקים. זאת אומרת, הוא צריך להבין, זה לא אומר שנאפשר כאוס. זה אומר שנצטרך להקפיד מאוד מאוד על מה אנחנו מתעקשים.  לא להתעקש על כל דבר, לא לעשות שריר על כל דבר, רק על הדברים החשובים באמת. ועל כל שאר הדברים לנסות להבין את הילד, זו הדרך היחידה שהילד יודע להתרחק, לכווץ את ההורה כדי שהוא יוכל להגדיל את עצמו. וזה נשמע פרדוקסי, מי רוצה שיכווצו אותו? איזה הורה רוצה שיקטינו אותו? אבל אני תמיד אומרת-אם אנחנו לא יכולים לנצח אז אנחנו צריכים להצטרף. ואת גיל ההתבגרות אנחנו לא יכולים לנצח.

אורן:      אסור לנו לנצח.

שוש:       גם אם נרצה לא נוכל, וזה גם לא יהיה נכון. כי אם נצליח לדכא את הילד יגדל לנו ילד מדוכא, ילד מסורס וילד שלא פיתח את האישיות שלו ואת זה שהוא עומד בפני עצמו.

אורן:      זה מאוד קשה לעשות את זה בתור הורים. כלומר, אנחנו עכשיו מדברים על זה, וזה נשמע מאוד קל. אבל כשזה קורה זה לא קל, אבל זה הכרחי. זה שלב הכרחי בהתפתחות של הילד ואם אנחנו נרצה לשלוט עליו בצורה שהיא כוחנית, הילד אחר כך ישלם על זה מחירים כל חייו והוא לעד יאשים את ההורה.

שוש:       נכון.

אורן:      ולכן הדרך שיש ממנה הכי הרבה רווחה היא לראות את התפקיד שיש לזה בהתפתחות של הילד כבן אדם עצמאי בעולם.

שוש:       נכון.

אורן:      ומה שאני ממליץ בנוסף זה גם לראות את זה כהזדמנות של ההורה לעבוד על הכפתורים שלו ולעבוד על ההתפתחות שלו בתוך השלב הזה. כי ברגע שהילד שלנו מתחיל את גיל ההתבגרות, מה שנקרא נלחצים לנו כל כפתורי ההפעלה הרגשיים, אנחנו מרגישים שלא אוהבים אותנו, אנחנו מרגישים שלא מעריכים אותנו, אנחנו מרגישים שלא מכבדים אותנו.

שוש:       שהילדים כפויי טובה.

אורן:      שהילדים כפויי טובה אחרי כל מה שעשינו להם. וזה בדיוק העבודה של ההורה שרוצה גם לצמוח בעצמו מהתקופה הזאת ולראות איפה, ואיזה כאב, המרד הזה מעלה בתוכו. איזה תחושה שקיימת בתוכו עולה וזו ההזדמנות להתמודד איתה. הדרך שבה אנחנו רגילים להתמודד איתה באוטומט ועל זה ידי זה שאנחנו מנסים לשנות את הילד. אנחנו מנסים כן להילחם בתופעה הזאת, למה? כי אנחנו בתוכנו לא אוהבים את אותם רגשות שעולים. הרגש המרכזי שעולה זה כאב ואכזבה.  

שוש:       ודחייה. ההורה ממש מרגיש דחוי.

אורן:      דחוי. אבל השורש של ההרגשה הזאת בתוך ההורה לא נעוץ בגיל ההתבגרות של הילד שלו. נעוץ בחוויות שהוא חווה הרבה לפני בעבר. עכשיו, החוויות האלו והכאב הרגשי שהצטבר שם היו סמויות מן העין שלו. אבל ברגע שהילד שלו חווה את גיל ההתבגרות, אותו כאב מהעבר כבר לא יכול להיות סמוי מן העין. למה? כי הוא עולה ומתפרץ בעוצמה. אותו כאב. ולכן זו גם ההזדמנות של ההורה לעשות עבודה עם עצמו. שוב, אני מזכיר – זה לא קל. אף פעם עבודה עם מה שאנחנו קוראים לו גוף הכאב היא לא קלה. למה היא לא קלה? כי היא כואבת. אבל זה הדבר שאנחנו הכי לא מתורגלים לעשות. ואז ברגע שאנחנו מבינים שזוהי טובתו העליונה של הילד שלנו, וטובתה העליונה של ההתפתחות שלנו, אנחנו יכולים להתחיל לעשות את הדבר הכי פשוט, להתמודד עם הכאב שלנו מבלי לנסות לשנות אותו מבחוץ.

שוש:       נכון. אם אני יכולה לתת עצה להורים בגיל ההתבגרות, זה כל הזמן להזכיר לעצמם שהילד אוהב אותם ושהם אוהבים את הילד ומהמקום הזה לפעול. כל הזמן לזכור שגם בשיא המרד הילד אוהב אותם. הילד זקוק לכך שגם כשהוא מורד ההורה ימשיך לאהוב אותו. וההורה זקוק להרגשה הזו- שהילד בשיא המרד אוהב את ההורה שלו. 

אורן:      נכון.

שוש:       הוא פשוט זקוק לפתח את העצמיות שלו. לכן הוא עושה את זה. אבל כל הזמן להזכיר לעצמכם, להזכיר לילד שיש בינינו אהבה. יש אהבה. לא לשכוח. וכשאנחנו זוכרים את הדבר הזה, שמה שיש בינינו זה אהבה.

אורן:      גם אם היא סמויה מן העין.

שוש:       גם אם היא סמויה בשלב כזה או אחר, זה עושה את המעבר הזה ואת הצליחה של גיל ההתבגרות של הילדים ליותר קלה.

אורן:      נכון. וגיל ההתבגרות אף פעם לא נראה יפה וטוב, כפי שאת חווית על בשרך.

שוש:       כפי שכולנו חווינו על בשרנו, רק כי כשאנחנו הורים אנחנו ממש שוכחים את זה. ואפשר להבין גם את ההורה. זה מאוד קל לשכוח שגם אנחנו היינו במקום הזה, וזה מאוד קשה להיות בעמדה של ההורים בגיל הזה.

אורן:      נכון.

שוש:       אני נזכרת שאתה היית בגיל ההתבגרות, שאצלך היתה, היה קצת בגיל יותר מאוחר, ואתה השתלכת בי חופשי. יש לי מזל שאתה הצעיר שבבנים שלי.

אורן:      למה?

שוש:       אני הייתי יותר בוגרת. בתוכי. צריך לזכור שהרבה פעמים ילדים בגיל ההתבגרות וההורים עצמם הם לא בוגרים. הם אולי יותר מבוגרים אבל הם לא בוגרים. בתוכם.

אורן:      רגשית.

שוש:       רגשית. לכן מאוד קשה להם לעמוד בזה. אבל אני למזלי ולשמחתי…

אורן:      ולמזלי.

שוש:       נכון, עשיתי את העבודה הזו ואז כשאתה הגעת לגיל ההתבגרות, אני יכולתי להכיל את זה. וכשהיית מטיח בי כל מיני דברים, אז אני הייתי אומרת- אני יכולה להבין את המקום שאתה נמצא בו ולא נלחמתי בזה. פשוט הקשבתי לך.

אורן:      שזה שלעצמו הטריף אותי. (צוחקים…)

שוש:       אני זוכרת שהגענו למקום שארז הבן היותר גדול שלי השתגע איך אני נותנת לך לדבר אלי בצורה כזו ולהשתלח ולהגיד לי כל מיני דברים. אבל אני הבנתי שזה שלב שצריכים לעבור אותו ושאם אני לא אהיה איתך בשלב הזה אחר כך יהיה יותר קשה להיות איתך.

אורן:      נכון.

שוש:       וידעתי שאחר כך החיבור שלנו יהיה ממקום הרבה יותר עוצמתי והרבה יותר נכון.

אורן:      נכון.

שוש:       מה שאכן קרה.

אורן:      נכון. אני נזכר בתקופה הזאת בתור מישהו שעבר אותה, וזו הרגשה שכאילו, סליחה שאני אומר את זה, אבל שאני לא יכול לשאת את הנוכחות שלך. אני לא יכול לשאת את הדעות שלך. אני לא יכול לשאת שום דבר. ופתאום מלא דברים שקשורים לעבר, כעס על דברים שלכאורה, במרכאות, עשית לי, כי לא עשית לי כלום פשוט עשית את הכי טוב שאת יכולה, ומה לעשות את לא מושלמת, כמו אף אחד, גם אני לא אהיה מושלם כשאני אהיה הורה. כל הדברים צצו והיו נראים לי כדברים הכי נוראים בעולם שהורה יכול לעשות לילד שלהם. ותוך שנייה כל הדברים הטובים, כל האהבה, כל החמלה, כל ההכלה שהייתה בילדות שלי, ושהיא הייתה הרוב, נעלמו ולא יכולתי לראות אותם בכלל. ואני זוכר שתוך כדי שעברתי את זה, אני ידעתי בתוכי שאני חייב לעבור את זה, אין לי ברירה. אני לא אוהב שזה קורה, אבל אין לי פשוט ברירה, זה דברים שעולים בי ואני חייב להתמודד איתם. (צלצול של סלולרי). אמא, לסגור את הטלפון! J.  את רואה, דבר כזה למשל בגיל ההתבגרות היה מטריף אותי. אז כל הדברים, אני ראיתי את התהליך הזה קורה ולא יכולתי לעשות שום דבר. אני הבנתי שפשוט אין לי ברירה. אני חייב בתוכי לעשות את הניתוק הזה ממך ומאבא. אז זה קצת על גיל ההתבגרות.

שוש:       כשאני נזכרת בגיל הזה, מה שעזר לי לעבור אותו זה שכל הזמן הזכרתי לעצמי בתקופות הקשות האלה שלא רצית להיות איתי ולא רצית לדבר איתי ולא רצית שאני אבוא לאירועים שלך, זה היה חוויה לא פשוטה, זה לנסות להרגיש ולהזדהות ולהיות אמפטית עם מה שאתה עובר. לראות שגם לך זה לא קל ולא פשוט, להזכיר לעצמי שאנחנו אוהבים אחד את השני.  כל הזמן להזכיר לי, זה לא היה פשוט לזכור את זה. כל הזמן להזכיר לעצמי שאתה אוהב אותי. שאני אוהבת אותך. 

אורן:      נכון.

שוש:       וזה משהו מאוד משמעותי כי אנחנו שוכחים את זה ונכנסים למאבק כוח.

אורן:      נכון. עכשיו, חשוב לדעת שלכל אחד, אנחנו בקוד התדר האנושי בעצם, אנחנו מדברים על אחד עשרה מהויות פנימיות שקיימות באנושות. ואני אתן דוגמא לאיך זה בא לידי ביטוי בתדר שלי. (המהות הזאת נקראת תדר). אני תדר מספר שש שזה עוצמת הפנימיות, ואחד הדברים שקשורים לעוצמת הפנימיות, המהות שלהם זה עומק ופנימיות. ואחד הדברים שקורים להם זה שהם מאמצים את הפנימיות של הזולת. והרבה פעמים מתבלבלים, כשהם לא במיטבם, בין הפנימיות של עצמם לבין הפנימיות של הזולת. והם לא מודעים לזה. וכשהם מגלים את זה אז הם מה שנקרא…

שוש:       בועטים.

אורן:      בועטים. במי שהם אימצו את הפנימיות שלו. מה שקרה זה שבתור ילד שבעוצמת הפנימיות אני אימצתי את הפנימיות שלך וחלק מגיל ההתבגרות, הצורה שבה זה קרה זה אני בעצם האשמתי אותך בזה שניסית להשתלט עלי וניסית בעצם לכפות עלי דברים. אז לכל תדר ולכל מהות שאנחנו מזהים בתהליך של האימון יש צורה מסוימת שבה גיל ההתבגרות בה לביטוי. וזה מאוד חשוב להורה להבין את זה, כדי שהוא יוכל להבין את הילד שלו, שהוא יוכל להבין את התופעות שקורות ואיך מתמודדים איתם. אז רק כדי לאזן, עוצמת הפנימיות המהות שלהם זה עומק ופנימיות. אנשים שרואים את הדברים לעומק, שחווים את הדברים לעומק והם תמיד יחפשו את העומק בכל דבר אפילו אם זה דבר פשוט. ויש כל מיני תופעות ואלו התופעות שהופיעו אצלי בגיל ההתבגרות וזה גם אחד הדברים שחשובים. אז… על מה אנחנו הולכים לדבר עליו בפעם הבאה? בשיחה הבאה שלנו?  

שוש:       תן לי רק לסיים את זה, שאני מנהיגות חדשה שזה אומר שאני תמיד אוהבת לעזור לאנשים להתפתח.

אורן:      מנהיגות חדשה זה שם של תדר.

שוש:       שם של תדר.

אורן:      המהות שלך. בעצם אובחנת כמנהיגות חדשה.

שוש:       בדיוק. ותארו לעצמכם עוצמת הפנימיות שרק רוצה שיעזבו אותו ואני בתור אמא כל הזמן דווקא רוצה לעזור לו, דבר שבגיל ההתבגרות הכי עצבן אותו.

אורן:      נכון.

שוש:       וזה יצר קונפליקט מאוד רציני.

אורן:      נכון.

שוש:       אז ההבנות האלה יכולות לרכך את הקושי הזה.

אורן:      נכון מאוד. אז שבוע הבא, לא יודע אם זה יהיה שבוע הבא, אבל בשיחה הבאה אנחנו נדבר על זוגיות. ואיך בונים זוגיות טובה. אז נשמח שתהיו איתנו גם בפעם הבאה. אני רוצה לבקש מכם בקשה אישית. בסוף הדף יש כפתור לייק – כפתור אהבתי, שאני מבקש שתלחצו עליו ולידו יש כפתור שבאמצעותו אתם יכולים לשתף את השיחה הזאת שעוד אנשים שאתם אוהבים יוכלו גם להנות ממנה. והגיבו, אמרו לנו מה אתם חושבים על השיחות האלה, מה עוד הייתם רוצים לשמוע, מה עשה לכם טוב ומה אתם לקחתם מהשיחה הזאת. אז אנחנו נקרא את התגובות שלכם ואנחנו נגיב עליהם ונתראה בשיחה הבאה. אז ביי אמא.

שוש:       ביי. 

התוכן מעניין אותך ?הצטרף עכשיו ובחינם למעל 18,000 מינויי העלון האלקטרוני שלנו וקבל עדכונים על תכנים חדשים מהבלוג ישירות למייל שלך. למקבלי העדכונים מהבלוג, אנחנו מאפשרים גישה חינם לסדרת התכנים המופלאה בנושא “סודות האימון המדויק”.

שתף את חבריך:

תגובות

2018-03-01T12:02:51+02:00 By |קורס אימון אישי, שיחות עם המניקסים|

תגובות

 1. מנחם הגיב:

  מרתקמאדונכון…..

 2. בני.בנימיני הגיב:

  מעניין!!! למרות שאני סבא.חבל שלא קיבלתי את המידע לפי חן.

 3. תמי נוי הגיב:

  כבר כתבתי , השיחה היתה ממוקדת ומעשירה . הלוואי שכולם ילמדו את המסר הזה.

 4. מיאדה הגיב:

  מאוד אהבתי.בדיוק בזמן הנכון,אני עוצרת לרגע ורואה את עצמי במראה.אוי לי מה אני עושה לילדה שלי,כמו שאמרתם ההזדמנות היא להורה להתפתיח ולהגיעה ליותר תובנות.

 5. אפרת הגיב:

  תענוג רב לשמוע אתכם. תרמתם לי הרבה. אהבתי במיוחד את האמירה של שוש –
  “הבנה זו חמלה”.
  מחכה לשיחה הבאה, תודה רבה ושבת שלום.

 6. דנה הגיב:

  תודה. עזרתם לי מאוד להבין את ההתנהגות העוקצנית והביקורתית של ביתי המתבגרת.

 7. יפה גלברד הגיב:

  מתוך ידע והתנסות אישית שלי עם ילדיי ותלמידיי בשלושת העשורים בהם לימדתי בעל יסודי אני מסכימה עם כל מילה שנאמרה על-ידיכם.
  שיחה זו יש בה תרומה רבה להורים המתמודדים עם מתבגרים.
  אם יודעים כיצד לנהוג בגיל הזה ומשכילים ליישם זאת בונים גשר למערכת יחסים מעולה עם הילדים להמשך מסע החיים במינימום משקעים.
  הורה הוא מקצוע לכל דבר .
  לא פעם אני מצרה על כך שלא מחייבים הורים במסגרת בית הספר להשתלם בנושא גיל ההתבגרות ,כי הרי הנזקים ,שיכולים להעשות בהתנהלות לא נכונה הם בילתי הפיכים.
  זהו גיל קשה למתבגר ולהורים .ההורים חייבים לדעת שבגיל זה המתבגר בונה את זהותו העצמית ואנו ההורים ההורים משמשים לו ״אבן משחזת״ הוא ״משפשף ״ את המוח שלו במוח שלנו .לומד לבחון את העולם בזוויות ראייה שונות ובכך מגבש את אישיותו.

  הטיפ הגדול ביותר ,שניתן לתת להורים כדי שיצלחו תקופה זו הוא מה ששוחחתם עליו בניכם – לעמוד רק על דברים עקרוניים ,ועל כל השאר לוותר. זה כמובן ,יכול להעשות רק מתוך תובנות של ההורה את הפסיכולוגיה של הגיל.
  ההורה חייב להיות מודע לכך שכוחו יהייה תמיד חזק מכוחו של הילד בגיל זה ,לכןמעליו לנהוג בשום שכל ,בחוכמה ותבונה ומשנה זהירות כדי לא לסרס את הילדים שלו.
  נערים שלא חווים גיל התבגרות בזמן .פעמים רבות מורדים בגילאים מאוחרים יותר מול האישה שלהם והילדים.
  השיחה שהעברתם חשובה מאד לכל הורה שמתמודד עם מתבגרים,מה עוד שהמורטוריום (תווך גיל ההתבגרות )היום ארוך הרבה יותר מבעבר הוא מתחיל מוקדם יותר בסביבות גיל 12 ומסתיים בסביבות גיל השלושים.
  יישר כוח לכם !!!! וכפי שכתוב במקורות ״לכו בכוחכם זה………״
  גם הנושא הבא שאתם מתכוונים לשוחח עליו חשוב מאין כמוהו.
  בהערכה רבה,
  יפה

חבל שאתה הולך לפני שראית את זה...
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvZVN2eDlBc3BYd0E/d21vZGU9dHJhbnNwYXJlbnQmcmVsPTAmYXV0b3BsYXk9MCZ2cT1oZDcyMCZtb2Rlc3RicmFuZGluZz0xJmF1dG9oaWRlPTE7c2hvd2luZm89MCZjb250cm9scz0xJkhEPTEiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
All rights reserved © Company Name, 2014
אל תעזוב בלי לקבל הצצה לקורס 'צופו החיבור'...
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvSGk4OF9sYTRjRmM/d21vZGU9dHJhbnNwYXJlbnQmcmVsPTAmYXV0b3BsYXk9MSZ2cT1oZDcyMCZtb2Rlc3RicmFuZGluZz0xJmF1dG9oaWRlPTE7c2hvd2luZm89MCZjb250cm9scz0xJkhEPTEiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
© כל הזכויות שמורות - מניקס התדר האנושי בע"מ
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC90dkdBSG56R3hNQT9yZWw9MDthdXRvcGxheT0xJmFtcDtjb250cm9scz0wJmFtcDtzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
לפני שאתה מוותר... הנה הצצה לשיעור הראשון:
לפני שאתה מוותר... הנה הצצה לשיעור הראשון:
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC90U01LTDhYRW50dz9yZWw9MDthdXRvcGxheT0xJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
אל תעזוב בלי לקבל הצצה לקורס 'צופן החיבור'...
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL0hpODhfbGE0Y0ZjP3JlbD0wO2F1dG9wbGF5PTEmY29udHJvbHM9MCZzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
בשדה הראשון יש להזין כתובת מייל בשדה השני יש להזין ת.ז. ללא אפסים מקדימים
מייל
ת.ז (ללא אפסים מקדימים)

» שכחתי את הסיסמא
PGlmcmFtZSBzcmM9J2h0dHA6Ly9pZnJhbWUucC5yYXZwYWdlLmNvLmlsLzRkOWZjZWMxYzkxZjczMTQ0OTg1ODk5ZjFiOTdhYWU2NTUzNTFGQkYnIGZyYW1lYm9yZGVyPScwJyBtYXJnaW5oZWlnaHQ9JzAnIG1hcmdpbndpZHRoPScwJyB3aWR0aD0nMTAwJScgaGVpZ2h0PScxMDAlJyBzY3JvbGxpbmc9J2F1dG8nIGFsaWduPSdjZW50ZXInPjwvaWZyYW1lPg==
PGRpdiBjbGFzcz0idmlkZW8tY29udGFpbmVyIj4NCjxpZnJhbWUgd2lkdGg9Ijg1MyIgaGVpZ2h0PSI0ODAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvbWl1bUJTTDdQRVE/YXV0b3BsYXk9MSZyZWw9MCZjb250cm9scz0wJnNob3dpbmZvPTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+PC9kaXY+
כדי ללמוד בחינם את הכלי המרגש, שישדרג את היכולת שלך לקדם אנשים.
מתנה מהתדר
PGRpdiBjbGFzcz0idmlkZW8tY29udGFpbmVyIj4NCjxpZnJhbWUgd2lkdGg9Ijg1MyIgaGVpZ2h0PSI0ODAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvQzFvcmlVU2VSRnc/YXV0b3BsYXk9MSZyZWw9MCZjb250cm9scz0wJnNob3dpbmZvPTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+PC9kaXY+
כדי ללמוד בחינם את הכלי המרגש, שישדרג את היכולת שלך לקדם אנשים.
מתנה מהתדר

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

צור קשר עם שירות תלמידים
אל תעזוב בלי לקבל הצצה לקורס 'אימון רגשי להצלחה'...
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL2VTdng5QXNwWHdBP3JlbD0wO2F1dG9wbGF5PTEmY29udHJvbHM9MCZzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
נשמח לקיים איתך שיתוף פעולה!
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iODUzIiBoZWlnaHQ9IjQ4MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9DMW9yaVVTZVJGdz9hdXRvcGxheT0xJnJlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
חבל שתפספס... הנה הצצה לשיעור הראשון:
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9BNlpEa3JTeDAtQT9yZWw9MDthdXRvcGxheT0xJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=

________________________________________________________

נסגרה ההרשמה לקורס הוידאו ולהצעה המיוחדת.

אנחנו מזמינים אתכם להרשם לניוזלטר שלנו ולקבל תכנים חדשים מהבלוג שלנו!

תנאי השימוש והצהרת זכויות

שלום, נא לקרוא הצהרה זו ולאשר אותה.

הצהרה זו מופיעה פעם אחת בלבד בכניסה הראשונה שלך לפורטל התלמידים של "התדר"

ולאחר אישורך, ההודעה לא תופיע שוב בכניסות הבאות שלך.

הגישה לכל ההדרכות באתר זה, מוענקת לך באהבה ובמסירות גדולה להצלחתך,

במסגרת ועל פי תנאי רכישתך של No Membership Level

הרישיון שניתן לך לגישה להדרכות, הינו לשימושך האישי בלבד,

ואינו ניתן להעברה לכל גורם אחר.

כל המידע הכלול בהדרכות באתר זה (פורטל התלמידים של התדר

הינם קניינו /ה הבלעדי של שוש מניקס וחברת מניקס "התדר" בע"מ.

חל איסור מוחלט להעתיק, לשכפל, לפרסם, לתרגם, לשכתב, לשווק, למכור,

ללמד, לסחור ו/או להעביר את תכני ההדרכה הזו, בשלמותם ו/או בחלקם,

ללא אישור מפורש בכתב משוש מניקס ולחברת מניקס, "התדר" בע"מ.

ואופן עריכתו, העברתו, ניסוחו, אריזתו והגשתו,

בתשלום או בחינם, בכל דרך, תחת שמך או תחת שם אחר,

כל התכנים המופיעים באתר זה מוגנים על פי חוקי זכויות יוצרים של מדינת ישראל,

אמנות בינלאומיות וחוקי זכויות יוצרים של מדינות אחרות.

כמו כן , החברות/ההצטרפות/ הגישה/תנאי הרכישה שלך

ל -פורטל התלמידים של "התדר" הינו לתקופת הלימודיך במסגרת  "התדר".

עם כניסתך לפורטל התלמידים של "התדר"

מוענקת לך גישה פתוחה לתכנים וכלים רבי ערך, אשר ניתנים לך אך ורק כנגד

הרשמתך לתקופה המוגדרת.

אני מסכים/מה

נסגרה ההרשמה לקורס הוידאו ולהצעה המיוחדת.

אנחנו מזמינים אתכם להרשם לניוזלטר שלנו ולקבל תכנים חדשים מהבלוג שלנו!

תנאי השימוש והצהרת זכויות

שלום, נא לקרוא הצהרה זו ולאשר אותה.

הצהרה זו מופיעה פעם אחת בלבד בכניסה הראשונה שלך לפורטל התלמידים של "התדר"

ולאחר אישורך, ההודעה לא תופיע שוב בכניסות הבאות שלך.

הגישה לכל ההדרכות באתר זה, מוענקת לך באהבה ובמסירות גדולה להצלחתך,

במסגרת ועל פי תנאי רכישתך של No Membership Level

הרישיון שניתן לך לגישה להדרכות, הינו לשימושך האישי בלבד,

ואינו ניתן להעברה לכל גורם אחר.

כל המידע הכלול בהדרכות באתר זה (פורטל התלמידים של התדר

הינם קניינו /ה הבלעדי של שוש מניקס וחברת מניקס "התדר" בע"מ.

חל איסור מוחלט להעתיק, לשכפל, לפרסם, לתרגם, לשכתב, לשווק, למכור,

ללמד, לסחור ו/או להעביר את תכני ההדרכה הזו, בשלמותם ו/או בחלקם,

ללא אישור מפורש בכתב משוש מניקס ולחברת מניקס, "התדר" בע"מ.

ואופן עריכתו, העברתו, ניסוחו, אריזתו והגשתו,

בתשלום או בחינם, בכל דרך, תחת שמך או תחת שם אחר,

כל התכנים המופיעים באתר זה מוגנים על פי חוקי זכויות יוצרים של מדינת ישראל,

אמנות בינלאומיות וחוקי זכויות יוצרים של מדינות אחרות.

כמו כן , החברות/ההצטרפות/ הגישה/תנאי הרכישה שלך

ל -פורטל התלמידים של "התדר" הינו לתקופת הלימודיך במסגרת  "התדר".

עם כניסתך לפורטל התלמידים של "התדר"

מוענקת לך גישה פתוחה לתכנים וכלים רבי ערך, אשר ניתנים לך אך ורק כנגד

הרשמתך לתקופה המוגדרת.

אני מסכים/מה
לאחר מחשבה, מה יוכל לקדם אותך לקראת הסדנה החלטנו לשלוח לך את קורס "מפתח הלב סודות האימון הרגשי נחשפים" על פי שיטת "התדר". צפויה לך חוויה מיוחדת ומעצימה, עם הזדמנות לשינוי גדול בחייך ובחיי האנשים שברצונך לקדם. 
הרשמתך התקבלה בהצלחה!