fbpx

איך מתמודדים עם כל הכאב הזה? – אימון אישי

image_pdfimage_print

היי זה אורן (מניקס),

“זו הפעם השלישית שבחור עוזב אותי בשביל מישהי יותר יפה ויותר צעירה”

“אשתי שוב צועקת עליי שאני לא בסדר, מה היא רוצה מהחיים שלי?!

הבן שלי החליט לעזוב עם משפחתו לאמריקה, וזה עוד אחרי שעזבתי הכל ועברתי לגור לידו”

איך מתמודדים עם כל הכאב הזה?

לכל אדם על הפלנטה הזאת יש מה שאנחנו קוראים לו “גוף הכאב”. גוף הכאב הוא מצבור של כאב רגשי ישן ששוכן בתוכנו. כל פעם שנפגעתי, כל פעם שהתאכזבתי, כל פעם שהתייחסו אליי בתוקפנות או בהתעלמות וחשתי כאב גדול מכדי שאוכל להכיל גדל גוף הכאב שלי. גוף הכאב נוצר כשהיינו קטנים ולא היתה לנו יכולת להתמודד עם הכאב שהציף אותנו ולכן שמנו אותו בצד על מנת לשרוד ובתת מודע העברנו מסר לגוף שנתמודד עם הכאב הזה בעתיד, כשנהיה יותר גדולים ומסוגלים.
העתיד הגיע, ואנחנו יותר גדולים ויותר מסוגלים אך במקום להתמודד עם הכאב שנצטבר אנחנו משאירים אותו בצד ואפילו מוסיפים לו כאב מן ההווה. ככה זה כשכבר התרגלנו לשים כאב בצד. בהתחלה שמנו אותו בצד כדי לשרוד ועכשיו אנחנו ממשיכים לעשות זאת מתוך הרגל למרות שאנחנו כבר מספיק חזקים להתמודד איתו.

הפרדוקס של הכאב

 אתם יודעים מהי הדרך הטובה ביותר להיפטר מכאב רגשי? זה לא אקמול, זה לא גלידה בן אנד ג’רי בטעם צ’אנקי מאנקי וזה גם לא טפיחה על השכם. הדרך הכי טובה להיפטר מכאב היא-  פשוט לכאוב. אבל זה הדבר שאנחנו הכי מפחדים ממנו וזה לא אשמתנו. ההימנעות מכאב היא ההטבעה ההישרדותית הראשונית ביותר. אך בעולמנו כבוגרים היא לרוב לא משרתת אותנו ואפילו הרסנית.

אנחנו מוכנים לעשות הכל כדי לא לכאוב. אנחנו מוכנים לאכול בצורה שפוגעת בבריאותנו, אנחנו מוכנים לריב עם הקרובים לנו ביותר ולהפוך אותם ל”אשמים”, אנחנו מוכנים לגנוז כל חלום ישן שהיה לנו ורק שלא נסתכן בכך שהחלום יתגשם בצורה אחרת ממה שדמיינו ועוד ועוד ועוד.

דוגמא מהחיים שלי

באחת הפעמים הראשונות שהעברתי לבד שיעור בקורס להכשרת מאמנים על פי התדר האנושי פחדתי מאוד. עד אותו היום הייתי רגיל להעביר שיעורים יחד עם מנחה נוספת שלימדה אותי במשך שנים את רזי המקצוע. אולי שמעתם עליה- שוש מניקס. כשאף אחד לא מסתכל, לפעמים, אני קורא לה גם אמא.
באותו היום שוש לא הרגישה טוב וידעתי שקבוצת התלמידים בקורס הזה קשורים אליה מאוד ואוהבים אותה בנפש. עמדו בפניי שתי אפשרויות וההחלטה היתה קשה: להודיע על ביטול השיעור או להעביר לבד את השיעור.

רק היצירתיים שבינכם יוכלו לדמיין את תסריטי הזוועה שעברו לי בראש על התגובות המאוכזבות של התלמידים כשיגלו שאני מעביר את השיעור לבדי. מה לדעתכם פחדתי שארגיש אם זה יקרה? נכון, כאב. הפחד מהכאב שארגיש כמעט וגרם לי לבטל את השיעור בשלל תואנות “הגיוניות”: זה לא מתאים שאני אעביר לבד, הכי טוב שנבטל את השיעור ונעביר אותו ביחד בהמשך וכו’ וכו’.

בגבורה רבה, עזרתי אומץ, התגברתי על הפחד והלכתי לשיעור. ומה אתם חושבים קרה? כמה אני רוצה להגיד לכם שקרה מה שתמיד קורה כשמתגברים על הפחדים והכל היה נהדר ובכלל לא היה לי ממה לפחד. אבל אני לא יכול להגיד את זה. ישר כשהגעתי לשיעור ניגשה אלי אחת התלמידות במבט סקרני ומודאג ושאלה “איפה שוש?”

“בבית” עניתי לה “היום אני מעביר לבד את השיעור”

“באמת? אם הייתי יודעת שהיא לא תבוא היום לא הייתי באה “ אמרה בשיא הספונטניות, קלטה מה היא אומרת ואז חזרה בה תוך כדי צחוק מתגלגל.

“אני דווקא מאמין לך” אמרתי וצחקתי יחד איתה.

באמת האמנתי לה. ידעתי שהיא מתכוונת לזה וזה עורר בי את חברנו היקר גוף הכאב. כל התחושות הישנות שהצטברו בי בכל פעם שהרגשתי שלא רוצים אותי עלו וצצו: מהפעם ההיא בחופש הגדול כשגיליתי שכל חבריי נסעו לטבריה בלי לגלות לי ועד הפעם ההיא שפוטרתי מעבודתי כסדרן בבית האופרה בתואנה שאני “פשוט לא מתאים”. כל זאת ועוד עלה בי לא בצורה של זכרונות כי אם בצורה של כאב שמתעורר. אותן תחושות שעלו בי בכל פעם שהרגשתי לא שווה או לא אהוב מספיק הרימו ראש באותו הרגע.

האם רציתי לחוש אותן? לא.

האם הייתה לי ברירה?  כן. ולא.

מה עושים עם הכאב?

כשכאב עולה עומדות בפנינו שתי אפשרויות. האפשרות הראשונה היא לחוש את הכאב ולא להאמין למחשבות שמתלוות אליו. לאפשרות הזאת אנחנו קוראים “להיות במצב”. כיוון שהכרתי את האפשרות הזאת היטב וכבר הייתי מתורגל בה זה בדיוק מה שתרגלתי באותו שיעור היסטורי וכך זה נראַה: כשנאמר לי מה שנאמר לי זיהיתי שעלה בי כאב. אותו כאב שממנו פחדתי. נתתי לו להיות. במקביל לזיהוי הכאב התחלתי לזהות מחשבות שרצות לי בראש. מחשבות מהסוג שמתלוות לכאב: “היא לא בסדר” “היא חסרת טקט בצורה מדהימה” “בא לי להכאיב לה בחזרה” “אני תמיד כל כך רגיש איתה וככה היא מחזירה לי טובה” ועוד כל מיני מחשבות מהסוג הזה. לא האמנתי למחשבות האלה ועם זאת גם לא נלחמתי בהן. כשמאמינים למחשבות שמתלוות לכאב הן רק מנציחות אותו וכשנלחמים בהן הן דווקא לא עוזבות אותנו. יחד עם זאת המשכתי לכאוב בלי להילחם בכאב.

אחרי כמה דקות של להיות במצב ולא להאמין למחשבות קרה נס. הכאב הלך ופחת והמחשבות החלו מתחלפות לסוג מחשבות שאנחנו קוראים לו “מחשבות צלולות” והנה מה שהן אמרו לי: “היא נורא אוהבת את שוש וזו הסיבה שהיא חווה אכזבה” “שוש באמת משהו מיוחד וזה טבעי שברגע שמתרגלים אליה רוצים ממנה עוד” “זה בכלל לא קשור לאהבה שלה אותי” “אני יכול להבין אותה!”.

התוצאות היו המשך קרבה לתלמידה מתוך מקום של הבנה והקטנה של גוף הכאב.

האפשרות השנייה שעמדה בפניי היא האפשרות לה אנחנו הכי רגילים. במקום להרגיש את הכאב ולא להאמין למחשבות שמתלוות אליו אנחנו לא נותנים מקום לכאב ומאמינים למחשבות שמתלוות אליו. הנה מה שהיה קורה אם הייתי בוחר באפשרות הזאת: הייתי אומר לעצמי “מזל שאני לא נעלב אבל התלמידה הזאת כל כך חסרת טקט” “זה בכלל לא קשור אליי זה שהיא אגואיסטית וחסרת רגישות מזל שאני מבין את זה” “עכשיו אני אגיד לה משהו שיגרום לה להרגיש מה שאני מרגיש” “מזל שעבדתי על זה כבר עם המאמן שלי ודברים כאלה כבר לא פוגעים בי יותר”.

באפשרות הזאת התגובות שלי היו כנראה תפיסת מרחק מאותה תלמידה וכעס הולך וגדל שהיה תופס ביטוי בהמשך השיעורים. במקרה כזה גוף הכאב שלי היה הולך וגדל מכיוון שאליו היה מתווסף עוד כאב שלא הסכמתי להרגיש.

בקיצור

כשאנחנו נמנעים מלחוות כאב שעולה ואנחנו מאמינים למחשבות שמתלוות לו אנחנו מגדילים את גוף הכאב.

וכשאנחנו מסכימים להרגיש כאב כשהוא עולה ולא מאמינים למחשבות שמתלוות לו גוף הכאב קטן ומפסיק לשלוט בנו.

הנה פעולות הנפוצות בהן אנחנו משתמשים כדי לא לחוש את הכאב שעולה כשגוף הכאב מתעורר:

 • אכילה שלא מתוך רעב- במקום לעכל את הרגש אנחנו מעכלים את הגלידה
 • כעס והאשמה של מישהו אחר- כעס תמיד יושב על כאב והוא מאפשר לנו להרגיש פחות חלשים
 • כעס והאשמה של עצמנו- הצד השני של אותו מטבע
 • רציונליזציה- במקום פשוט לכאוב אנחנו “מנתחים” את הכאב ומסבירים אותו שוב ושוב ושוב. ככה אנחנו נשארים בראש ולא צריכים להיות ברגש.
 • יצירת קונפליקט- כשאני עסוק במלחמה דעתי מוסחת מן הכאב (מזרח תיכון חדש?)
 • גרימת כאב לאחר- כשאני גורם כאב לאחר נוצרת בי תחושה אשלייתית של פורקן. היא אשלייתית כי הכאב האמיתי שלי לא באמת מתפרק בדרך הזאת אלא מתווסף אל גוף הכאב.
 • עבודה עד כלות הנשמה- כשאני עובד הכל מסודר והכל בשליטה- אין מקום ואין זמן להרגיש את הכאב.
 • יחסי מין מזדמנים- יחסי מין מזדמנים מאפשרים לנו “לעקוף” כאב מודחק הקשור ליחסים. ככל שגוף הכאב יותר גדול ויותר מודחק כך הוא יתפוס יותר מקום באקט המיני ויופיע בצורות של שליטה, גרימת כאב ואפילו ניצול.

הדרך לפרק את גוף הכאב:

1. לזהות את הכאב- שיכול להגיע גם בצורה של עלבון, עצב, קנאה או כעס.

2. להיות בו (להיות במצב).

3. לזהות את המחשבות שמתלוות לכאב בזמן שאנחנו בו- מחשבות שליליות על השני או על עצמי, מחשבות על מה אני צריך לעשות עכשיו וכולי.

4. לא להאמין להן- לא להאמין שהן המציאות ולא לפעול על פי מה שהן אומרות לנו לעשות

5. לא להיאבק בהן- לתת להן לעבור בראשינו ולהזכיר לעצמינו שהן לא האמת ושהן לא משרתות אותנו 

להרגיש את הכאב או להימנע ממנו?

איך מזהים את הכאב?

שיטת התדר האנושי מחלקת את האנושות לאחת עשרה מהויות (11 תדרים). כל אדם מגיב לכאב בהתאם לתדר שלו. אני לדוגמא תדר שנקרא “עוצמת הפנימיות” וכשגוף הכאב של עוצמת הפנימיות עולה הם בדרך כלל יתכנסו בתוך עצמם ויצמצמו את הקשרים שלהם עם אחרים. הרבה פעמים אני מזהה את ההתנהגות של התדר שלי הרבה לפני שאני חש בכאב וכך אני יודע שאני כואב. הידע על התדר שלי נותן לי כלי אישי שמתריע כשעולה גוף הכאב.

זהו.

בהתחלה התרגול הזה הוא לא פשוט בכלל ודורש הרבה נחישות וחמלה לעצמנו. אנחנו בהחלט לא רגילים להיות בכאב כשהוא עולה. אחרי הכל- זה כואב. לכן אני ממליץ לרשום את חמשת השלבים שרשומים למעלה על פתק, לקחת אותו איתנו לכל מקום ולהשתמש בו כשעולה כאב. עם הזמן נגלה בעצמנו את הפרדוקס של הקיום האנושי: הדרך להיפטר מכאב היא פשוט לכאוב. הדרך להגדיל אותו ולהנציח אותו היא להימנע ממנו.

נ.ב.

עוד כשהייתי קטן ראיתי את עצמי כשליח בעולם הזה להפצה של טוב. היום אני מבין שאני לא לבד כי אם חלק מרשת של שליחים שייעודם להפיץ את הטוב הזה בדיוק כמוני. אם את או אתה מרגישים שגם אתם חלק מאותה רשת אני מזמין אתכם לשלוח מאמר זה לאנשים בחייכם שאתם אוהבים ויכולים להיעזר בו ובנוסף ללחוץ על כפתור ה”אהבתי” שמתחת לפסקה זאת. תודה רבה.

התדר לימודי אימון אישי

↓ הנה הכפתור

שתף את חבריך:

תגובות

2018-03-01T12:02:49+02:00 By |כאב, קורס אימון אישי|

תגובות

 1. אורית הגיב:

  ב”ה
  אני מודה לך על המיילים הכנים והאמיתיים , ואני יודעת שכל יהודי הוא
  שליח בעולם להפיץ את האור והחסד ובמיוחד להפיץ את האור האמיתי
  את אור הקדושה. כל ענין החושך,קרי, העלם והסתר של ה’ בעולם, אינו במציאות כלל
  כי שאחד מדליק אור קטן אזי כל החדר מאיר , והאור יכול להתבטא בעשית חסד או
  בקיום מצווה מהתורה, ובמיוחד בלימוד תורתנו הקדושה.
  אם נתקשר אל התדר האמיתי שלנו התדר האלוקי שקיים בכל יהודי , בנשמתו
  , אזי נזכה להאיר את העולם באור הגאולה האמיתית והשלימה. על ידי משיח
  צדקנו , בקרוב ממש , כפי שניבא הרבי מלובביטש.
  תודה וגאולה שלימה לכל העולם.
  נ.ב
  גם אומות העולם שעזרו לעם ישראל יתעלו בגאולה, והשונאים שלנו ימחקו,
  ה’ יקום דמם.

 2. זמיר הגיב:

  כל כך בהיר, פשוט (להבנה, לא לביצוע…) ופוקח עיניים.
  תודה רבה.

 3. זיו לפיד הגיב:

  מאמר מענין מאוד

 4. […] בנו הוא הקול של הלב שלנו. הרבה פעמים הרגשות שלנו מונעים מגוף הכאב או ממקומות הישרדותיים אחרים. לדוגמא: לא כל פחד שלנו הוא […]

 5. מיכל הגיב:

  מאמר מאוד מענייו וזה נחמד שיש עוד כלים לדעת איך להתמודד .. תודה

 6. אורנה הגיב:

  כל כך נכון. מאמר מעולה. מחבק את הכאב ואת מי שקורא.

 7. יעל הגיב:

  תודה אורן. מאד מתומצת וממצה. ככל שהדברים קצרים ומובנים יותר, קל לי יותר לזכור וליישם אותם..וזה חשוב.
  אני מניחה שהמקרה שדיברת עליו מוכר לי מקרוב ( : .. מעריכה אותך על השיתוף והכנות.

 8. נורית לוי הגיב:

  יופי של מאמר למדתי ממנו לגבי המחשבות המלוות את הכאב ודי מנהלות אותי
  תודה יישר כוח על הטוב והרצון שלכם לסייע.

 9. אורלי הגיב:

  אורן, שלום.

  תודה על ההנחיה, שלב אחר שלב, באופן נהיר ונגיש כל כך.
  תודה על רגישותך המעצימה, אצלי זה התחבר.
  תודה
  אורלי

 10. איפרגן טל יפה הגיב:

  אהבתי מאד את המאמר מקווה להצליח בישומו

 11. רבקה הגיב:

  תודה אורן אני מאוד נהנית מהמאמרים זה מוסיף לי המון

 12. עדנה שוקרון הגיב:

  היי אורן!
  המאמר מדהים ואני מזדהה עם כל מילה.גם אני עוברת תהליך אימון,ושומעת את המילים “לתת לכאב את המקום שלו” לא פעם.לכל אלו השואלים איך לתת לכאב מקום?אז פשוט למצוא את הדרך המתאימה לכל אחד לחוש את הכאב.לבכות,לעסוק בפעילות גופנית,ללכת לחוף הים,ללכת למקום פתוח ולצעוק,ואני מאמינה שיש עוד דרכים לפרוק את הכאב ולשחרר אותו.
  תודה על המסרים המדהימים,שמחה תמיד לקבל.
  עדנה

 13. ביליק הגיב:

  תודה אורן .מאמר מאיר.מבחינתי לשאלה מה ז’א לחוש את הכאב,זה להסכים לקבל אותו,
  “לתת לו מקום ” לא להתנגד לו,וגם, לא להיכנס לדרמות ולרחמים עצמיים….

 14. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  אהבתי. הגיע לי בדיוק הזמן. מאמר המסביר בצורה יפה ובהירה את מה שכולנו חווים במשך החיים ולא תמיד יודעים לאן להוליך את הכאב. מאמר מעניין ומחזק את הנפש.תודה לך אורן.

 15. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  אהבתי נהדר מזכיר לי את שיטת ימימה …תודה רבה זיוה

 16. מרים הגיב:

  נהנתי מאוד לקרוא…מכירה את הנושא מקרוב…וגם לימדתי אותו…ממליצה לכל אחד ללמוד ולהשתחרר…וכן לצאת לחרות מתוך מיצרי הכאב.

 17. רחל הגיב:

  מירב התודות על האארה…תבורכו…

 18. כרמלה הגיב:

  אהבתי אשמח לעוד

 19. מעיין הגיב:

  תודה רבה על הפוסט הזה! נהניתי מאוד לקרוא אותו. לדעתי הסוד הוא לא להישאר “בדד” (קצת מושפעת מהפרסומת לבנק עם דביר (-:) ולחשוב שאף אחד לא מבין, אלא לחלוק את הכאב עם עוד מישהו ובכלל לא להגיע למצב שנשארים לבד עם המחשבות הרעות. יהיה לזה מספיק זמן אח”כ…

 20. אורן היקר
  מאמר מעולה. שילוב מנצח של ידע, כלים וניסיון אישי נוגע ללב. אני כל כך שמחה להיות חלק מהרשת שלכם וגם לדעת שאתם חלק מאותו נושא שלקחתי על עצמי להוביל אותו וזה הנושא של לעזור לאנשים להתיידד עם המקומות הכואבים כדי לחיות חיים מלאים, אותנטיים, מחוברים רגישים וחומלים.
  קבל חיבוק אוהב
  נילי

חבל שאתה הולך לפני שראית את זה...
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvZVN2eDlBc3BYd0E/d21vZGU9dHJhbnNwYXJlbnQmcmVsPTAmYXV0b3BsYXk9MCZ2cT1oZDcyMCZtb2Rlc3RicmFuZGluZz0xJmF1dG9oaWRlPTE7c2hvd2luZm89MCZjb250cm9scz0xJkhEPTEiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
All rights reserved © Company Name, 2014
אל תעזוב בלי לקבל הצצה לקורס 'צופו החיבור'...
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHA6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvSGk4OF9sYTRjRmM/d21vZGU9dHJhbnNwYXJlbnQmcmVsPTAmYXV0b3BsYXk9MSZ2cT1oZDcyMCZtb2Rlc3RicmFuZGluZz0xJmF1dG9oaWRlPTE7c2hvd2luZm89MCZjb250cm9scz0xJkhEPTEiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
© כל הזכויות שמורות - מניקס התדר האנושי בע"מ
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC90dkdBSG56R3hNQT9yZWw9MDthdXRvcGxheT0xJmFtcDtjb250cm9scz0wJmFtcDtzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
לפני שאתה מוותר... הנה הצצה לשיעור הראשון:
לפני שאתה מוותר... הנה הצצה לשיעור הראשון:
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC90U01LTDhYRW50dz9yZWw9MDthdXRvcGxheT0xJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
אל תעזוב בלי לקבל הצצה לקורס 'צופן החיבור'...
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL0hpODhfbGE0Y0ZjP3JlbD0wO2F1dG9wbGF5PTEmY29udHJvbHM9MCZzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
בשדה הראשון יש להזין כתובת מייל בשדה השני יש להזין ת.ז. ללא אפסים מקדימים
מייל
ת.ז (ללא אפסים מקדימים)

» שכחתי את הסיסמא
PGlmcmFtZSBzcmM9J2h0dHA6Ly9pZnJhbWUucC5yYXZwYWdlLmNvLmlsLzRkOWZjZWMxYzkxZjczMTQ0OTg1ODk5ZjFiOTdhYWU2NTUzNTFGQkYnIGZyYW1lYm9yZGVyPScwJyBtYXJnaW5oZWlnaHQ9JzAnIG1hcmdpbndpZHRoPScwJyB3aWR0aD0nMTAwJScgaGVpZ2h0PScxMDAlJyBzY3JvbGxpbmc9J2F1dG8nIGFsaWduPSdjZW50ZXInPjwvaWZyYW1lPg==
PGRpdiBjbGFzcz0idmlkZW8tY29udGFpbmVyIj4NCjxpZnJhbWUgd2lkdGg9Ijg1MyIgaGVpZ2h0PSI0ODAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvbWl1bUJTTDdQRVE/YXV0b3BsYXk9MSZyZWw9MCZjb250cm9scz0wJnNob3dpbmZvPTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+PC9kaXY+
כדי ללמוד בחינם את הכלי המרגש, שישדרג את היכולת שלך לקדם אנשים.
מתנה מהתדר
PGRpdiBjbGFzcz0idmlkZW8tY29udGFpbmVyIj4NCjxpZnJhbWUgd2lkdGg9Ijg1MyIgaGVpZ2h0PSI0ODAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS5jb20vZW1iZWQvQzFvcmlVU2VSRnc/YXV0b3BsYXk9MSZyZWw9MCZjb250cm9scz0wJnNob3dpbmZvPTAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+PC9kaXY+
כדי ללמוד בחינם את הכלי המרגש, שישדרג את היכולת שלך לקדם אנשים.
מתנה מהתדר

השם שלך (חובה)

האימייל שלך: (חובה)

נושא

ההודעה שלך

צור קשר עם שירות תלמידים
אל תעזוב בלי לקבל הצצה לקורס 'אימון רגשי להצלחה'...
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL2VTdng5QXNwWHdBP3JlbD0wO2F1dG9wbGF5PTEmY29udHJvbHM9MCZzaG93aW5mbz0wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
נשמח לקיים איתך שיתוף פעולה!
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iODUzIiBoZWlnaHQ9IjQ4MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9DMW9yaVVTZVJGdz9hdXRvcGxheT0xJnJlbD0wJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
חבל שתפספס... הנה הצצה לשיעור הראשון:
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9BNlpEa3JTeDAtQT9yZWw9MDthdXRvcGxheT0xJmNvbnRyb2xzPTAmc2hvd2luZm89MCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=

________________________________________________________

נסגרה ההרשמה לקורס הוידאו ולהצעה המיוחדת.

אנחנו מזמינים אתכם להרשם לניוזלטר שלנו ולקבל תכנים חדשים מהבלוג שלנו!

תנאי השימוש והצהרת זכויות

שלום, נא לקרוא הצהרה זו ולאשר אותה.

הצהרה זו מופיעה פעם אחת בלבד בכניסה הראשונה שלך לפורטל התלמידים של "התדר"

ולאחר אישורך, ההודעה לא תופיע שוב בכניסות הבאות שלך.

הגישה לכל ההדרכות באתר זה, מוענקת לך באהבה ובמסירות גדולה להצלחתך,

במסגרת ועל פי תנאי רכישתך של No Membership Level

הרישיון שניתן לך לגישה להדרכות, הינו לשימושך האישי בלבד,

ואינו ניתן להעברה לכל גורם אחר.

כל המידע הכלול בהדרכות באתר זה (פורטל התלמידים של התדר

הינם קניינו /ה הבלעדי של שוש מניקס וחברת מניקס "התדר" בע"מ.

חל איסור מוחלט להעתיק, לשכפל, לפרסם, לתרגם, לשכתב, לשווק, למכור,

ללמד, לסחור ו/או להעביר את תכני ההדרכה הזו, בשלמותם ו/או בחלקם,

ללא אישור מפורש בכתב משוש מניקס ולחברת מניקס, "התדר" בע"מ.

ואופן עריכתו, העברתו, ניסוחו, אריזתו והגשתו,

בתשלום או בחינם, בכל דרך, תחת שמך או תחת שם אחר,

כל התכנים המופיעים באתר זה מוגנים על פי חוקי זכויות יוצרים של מדינת ישראל,

אמנות בינלאומיות וחוקי זכויות יוצרים של מדינות אחרות.

כמו כן , החברות/ההצטרפות/ הגישה/תנאי הרכישה שלך

ל -פורטל התלמידים של "התדר" הינו לתקופת הלימודיך במסגרת  "התדר".

עם כניסתך לפורטל התלמידים של "התדר"

מוענקת לך גישה פתוחה לתכנים וכלים רבי ערך, אשר ניתנים לך אך ורק כנגד

הרשמתך לתקופה המוגדרת.

אני מסכים/מה

נסגרה ההרשמה לקורס הוידאו ולהצעה המיוחדת.

אנחנו מזמינים אתכם להרשם לניוזלטר שלנו ולקבל תכנים חדשים מהבלוג שלנו!

תנאי השימוש והצהרת זכויות

שלום, נא לקרוא הצהרה זו ולאשר אותה.

הצהרה זו מופיעה פעם אחת בלבד בכניסה הראשונה שלך לפורטל התלמידים של "התדר"

ולאחר אישורך, ההודעה לא תופיע שוב בכניסות הבאות שלך.

הגישה לכל ההדרכות באתר זה, מוענקת לך באהבה ובמסירות גדולה להצלחתך,

במסגרת ועל פי תנאי רכישתך של No Membership Level

הרישיון שניתן לך לגישה להדרכות, הינו לשימושך האישי בלבד,

ואינו ניתן להעברה לכל גורם אחר.

כל המידע הכלול בהדרכות באתר זה (פורטל התלמידים של התדר

הינם קניינו /ה הבלעדי של שוש מניקס וחברת מניקס "התדר" בע"מ.

חל איסור מוחלט להעתיק, לשכפל, לפרסם, לתרגם, לשכתב, לשווק, למכור,

ללמד, לסחור ו/או להעביר את תכני ההדרכה הזו, בשלמותם ו/או בחלקם,

ללא אישור מפורש בכתב משוש מניקס ולחברת מניקס, "התדר" בע"מ.

ואופן עריכתו, העברתו, ניסוחו, אריזתו והגשתו,

בתשלום או בחינם, בכל דרך, תחת שמך או תחת שם אחר,

כל התכנים המופיעים באתר זה מוגנים על פי חוקי זכויות יוצרים של מדינת ישראל,

אמנות בינלאומיות וחוקי זכויות יוצרים של מדינות אחרות.

כמו כן , החברות/ההצטרפות/ הגישה/תנאי הרכישה שלך

ל -פורטל התלמידים של "התדר" הינו לתקופת הלימודיך במסגרת  "התדר".

עם כניסתך לפורטל התלמידים של "התדר"

מוענקת לך גישה פתוחה לתכנים וכלים רבי ערך, אשר ניתנים לך אך ורק כנגד

הרשמתך לתקופה המוגדרת.

אני מסכים/מה
לאחר מחשבה, מה יוכל לקדם אותך לקראת הסדנה החלטנו לשלוח לך את קורס "מפתח הלב סודות האימון הרגשי נחשפים" על פי שיטת "התדר". צפויה לך חוויה מיוחדת ומעצימה, עם הזדמנות לשינוי גדול בחייך ובחיי האנשים שברצונך לקדם. 
הרשמתך התקבלה בהצלחה!